Hallitus kuin Antin tussahdus

Keskusta nyt vielä mukana vieraassa seurassa toistaiseksi.
Paljon persuista kiinni haluaako he hallitukseen, siitä tulisi 123 kansanedustajan hallitus. Siinä varmaan demut vetäisi kaduille rääkymään kaikki hampaattomatkin, kuten Sipilän hallituksen alku aikaan.

https://www.youtube.com/watch?v=VzhF_fkrm7s
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laita lainausmerkit, kun kopioit tekstiä suoraan Iltasanomista. Vesala oli taas veistellyt kolumnin, joka on vain kyseisen toimittajan mielipide.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006346588.html

Persuakka yrittää olla niin näppärä ja tehdä tänne ikäänkuin oman jutun, kopioimalla Vesalan kolumnin. Kolumnit on tarkoitettu kiihottamaan kansaa toisiaan vastaan, mutta Vesalakaan ei varmaan halua, että pidät tätä juttua ikään kuin omana kirjoituksenasi.

Äänestä
  • mitkä ihmeen lainausmerkit ?

    Äänestä

Juha sentään toimi.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/se-oli-paaministeri-sipilan-oma-hanke-lisasi-omaa-valtaansa-kokoomuslainen-avautui-ylella-2-3-miljardin-euron-siirto-oli-hamara-hallituskumppaneillekin/55130897-7dab-4d87-92a1-585ef318eedf

https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/kohuttu-chempolis-hyvitti-paaministeri-sipilan-lasten-sijoitusyhtiolle-750-000-euron-velat-fortum-kaupan-yhteydessa/

Juha huijasi kaikkia kannattajiaan tai ainakin niitä joilla ei lukutaitoa

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006153223.html

Aktiivimalli Sipilän helmi.

https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/aktiivimalli-kasvatti-kelan-perustoimeentulotuen-asiakasmaaria/820587/

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b3d15deb-6ec6-45b6-8434-1638e795f32b

Tietoa aktiivimallin työllistävästä vaikutuksesta tilastoihin löytyy ja miten tilasto hoidettiin

https://www.aamulehti.fi/a/200645073

Jonkilainen yhteenvetokin löytyy Juhan pääministerinä olosta.

https://www.hameensanomat.fi/paakirjoitukset/tulos-tai-ulos-sinetoi-juha-sipilan-kohtalon-854836/

Melko järkyttävää Suomen kannalta sellainen henkilö Suomessa joka tuosta löytää jotain hyvää Juhalle kautena jolloin kuka tahansa olisi saanut ihmisten elintason pysymään vähintään entisellään. Suurin osa kansalaisita tuona nousukauten joutui maksamaan kovan hinnan Sipilän leikkauksista mutta silti vielä kaiken tuon päälle nousukautena Sipilä lisäsi valtionvelkaa. Johonkin tuo kaikki raha meni. Mihin?

En ole Ylen toimittaja siksi saan kertoa asioista

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskusta nyt vielä mukana vieraassa seurassa toistaiseksi.
Paljon persuista kiinni haluaako he hallitukseen, siitä tulisi 123 kansanedustajan hallitus. Siinä varmaan demut vetäisi kaduille rääkymään kaikki hampaattomatkin, kuten Sipilän hallituksen alku aikaan.

https://www.youtube.com/watch?v=VzhF_fkrm7s

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu