Sähkön siirtomaksujen periminen kuluttajilta tehtävä laittomaksi. Nehän ovat itseasiassa sähköyhtiöiden omia tulonhankkimiskuluja.
Siirtomaksut laittomaksi !!!
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisi tässä kohtaa, ennenkuin kansalta tyystin unohtuu, kääntää katseet sinne, joka oli koko kyseisen ongelma yksi alkutekijöistä.
Maanomistajat. Ilman pakkolakeja eivät tehneet mitään yhteistyötä.
Jos johtokadut olisivat kaikkialla niin, että reuna täysikasvuisen puun pituuden etäisyydellä ilmajohdosta, niin meillä ei olisi nyt tätä ongelmaa. Puu ei yltäisi suortilta kaatuessaan osumaan johtoihin.
Vanhentuvia ilmajohtoja ja tolpparakenteita voisi vaihdella pikkuhiljaa ilman suurempia kiireitä. Pitkäksi kasvavien puiden latvuksia napsia. Ei olisi kustannuspaineita siirtomaksuihin nykyisellä tavalla.
Edelleen tänäpäivänäkin uutisia lapista, että kun on kylä pitkiä aikoja vailla sähköjä. Vaan mitenkäs on johtokadut hoidettu? Ei hoideta koska maanomistajat.
Nykytilannehan olisi korjattavissa hallituksen toimesta. Lakisääteinen leveys erityyppisille johtokaduille riittäväksi ja vetämällä takaisin vaatimus, jonka se alulle laittoi silkkaa ahneuttaan. Kaikesta peritystä siirtomaksusta kun läjähtää valtiolle myös arvonlisäverotulot... - Anonyymi
Juuri näin. Venezuelan tie olkoon meidän tiemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862