Margareth Thatcher on Maailman paras ennustaja

Anonyymi

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No sano nyt sitte, mitä tuo ämmä visertää tuos vireolla!

      • Anonyymi

        Jos et ymmärrä englantia, en voi valitettavasti auttaa, koska en ole kieltenopettaja.


      • Anonyymi

        Mut yhteenvetona: Se kertoo prikuulleen millainen EU on, ja mitkä ongelmat siitä aiheutuu. Ainakin 10 vuotta ennenkuin koko EUta oli edes olemassa.


    • Anonyymi

      Välkky nainen! Toivoisi nykypäivänäkin johtoasemassa olevien naisten olevan noin älykkäitä ja pragmaattisia! Nykyaikainen "feminismi" on ajanut siihen, että kaikki johtoasemassa olevat naiset ovat jonkinsorttisten ääriliikkeiden edustajia ja kävelevät päät vihreässä pilvessä ja jalat tukevasti ilmassa!

      • Anonyymi

        Tuollaisia naisia oli 70 -80 -luvulla. Puhuivat asiaa ja olivat virkamiesmäisiä tanttoja. Katso vaikka suomalaisia naispolitiikkoja tuolta ajalta. Kovaa kamaa.


    • Anonyymi

      varoittaa siitä, että rikkaimmilta valtioilta siirretään rahaa köyhemmille, ja siitä huolimatta tulee olmaan massatyöttömyyttä sekä maahanmuuttoa, joita ei pystytä hallitsemaan. varoitti myös siitä, että kun valta viedään maiden hallituksilta (eu:lle) erilaiset ääriryhmät hyötyvät siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe