Sanna Marin taapero

Anonyymi

Menee naurettavuuksiin tämän taapero Marinin nokittelut Kokoomukselle. Jokainen tajuaa ettei Kokoomus ole jarruttamassa isis-lasten paluuta. Marin voisi katsoa pyöreillä lapsensilmillään peiliin ja pyytää anteeksi noita heittonaan. Viikon ollut pääministeri ja nyt mokasi itsensä. Ylimielisyys paistaa läpi, taitaa olla melko ahne tyttö julkisuudelle.

Toinen joilla ei lanttu leikkaa on Kulmuni. Ala-asteelaisen hiuskoruja päässä. Epäuskottava valtiovarainministeri. Ihan naurettava.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samarin on hyvä pääministeri.

    • Anonyymi

      Oikein nokiteltu. Kannattaa orponkin miettii mitä suustaan päästelee ettei tartte jälkeenpäin selvitellä. On itse vaatinut koko ajan muilta samaa. Lisää vaan samaa, saihan kokkareitten varjobudjettikin kyytiä, sekin on täynnä orpon valheita.

      • Anonyymi

        Kyllä toki hallitus saa olla kokoomuksen kimpussa.

        Mutta homnatkin pitäisi hoitaa. Sen verran on asiat rempallaan hallituksella että voisi olla vähän enemmän harkintaa pääministerillä, soittaako suuta vai keskittyykö oleelliseen.


    • Anonyymi

      Lyhyt on hallituksen matka ,jos
      Haavisto ei lähde niin epäilen ,että
      keskusta on Orpon linjoilla ja hallitus
      voi olla vaihdossa kohta.

    • Anonyymi

      Haavisto ajaa omat näkemyksensä
      läpi ja se tietää paljon enemmän ahdistusta ,kuin lapsien kirkossa laulaminen.Hyvästi sdp oli joskus
      iso puolue ,mutta ei tule olemaan.Totuus tulevaisuudesta näkyy
      Jussin kannatuksena.

    • Anonyymi

      Pääministeri Sanna Marin toimi juuri oikein.
      Kun Orpo on antanut lehtihaastattelussa kantansa, jonka mukaan ei lapsen edun vaatiessakaan lapsen äitiä saisisi tuoda vankileiriltä Suomeen, vaan lapsikin pitäisi jättää sinne kurjuuteen kuolemaan, niin kyllä moista kannanottoa voi ihmetellä ja olla siitä harmissaan ihan jokainen normaalijärkinen ihminen!
      Minäkin kysyn nyt tässä Orpolta kokoomuslaisilta: "Eikö tietä vieläkään hävetä???"

      • Anonyymi

        Ei hävetä. Sinä et oikein taida tajuta mitä kysyttiin.

        Kysyttiin Haaviston toimia, mitä se oikein puuhaa ja kenen luvalla.

        Mutta eihän tuo vastannut.

        Marin sotkee vaan saadakseen käännettyä selvän asian sekaisin.

        Surkeaa toimintaa hallitukselta. Ei pitäisi länkyttää selvää asiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe