Hei uskovat, pyydän rukousta puolestani. Mieleni on vallannut murhe ja huoli. Toivon että Herra ottaisi pois kaikki murheet ja huolehtimisen. Että voisi elää Hänen rauhassaan. Rukoilen myös että voisin joka päivä elää Hänen tahdossaan ja että aina ymmärtäisin Hänen tahtonsa. Minulla ei ole seurakuntaa tällä hetkellä. Siksi esitän rukouspyyntöni täällä.
Rukouspyyntö
14
<50
Vastaukset
Kuuntelet vain hartaasti Ukko Ylijumalan vihaa ensi kesän helteiden jälkeen ja painat pääsi kunnioituksesta sekä hakeudut suojaan maadoitettuun rakennukseen.
Ei siinä rukouksia tarvita, ellet ole kristinuskon kolmiomaisen epäjumalan seuraaja. Tällöin paras lähestymistapa on hankkia ainakin 6 metrin hiilikuituvapa ja kiivetä kirkontorniin ajamaan sitä kiivaasti heiluttamalla Ukko Ylijumala tiehensä.- Anonyymi
Myötätunto on ok mutta rukous on vain itsetyydytystä.
- Anonyymi
Muistetaan.
Mutta suosittelen etsimään oikean seurakunnan, niin ei tarvitse olla yksin ajatustesi kanssa.
Alkukielihän kuvaa vihollista alaspainajaksi - ja siinä työssään kiljuu nyt ahkerana. - Anonyymi
[sinä suluissa]
[Hei uskovat, pyydän rukousta puolestani. Mieleni on vallannut murhe ja huoli. Toivon että Herra ottaisi pois kaikki murheet ja huolehtimisen].
** Terve huoli ja murhe on tarpeenkin, että ne ajallaan vaatii valinnoille oikeat suunnat, ettei ajelehdit elämänmerellä ilman päämäärää. Sanotaan vastuusta valinnoista.
[Että voisi elää Hänen rauhassaan. Rukoilen myös, että voisin joka päivä elää Hänen tahdossaan ja että aina ymmärtäisin Hänen tahtonsa].
*** Jumalan tahto on kirjoitettu Sanaan, se on selkeä ja tavallaan yksinkertainen. Kun sitä Hengen voimassa toteuttaa, rauha ja sopusointu sydämessä on päämäärä, niin silloin ei se omanvihan ja paha tartu helmoihin kummittelemaan.
[Minulla ei ole seurakuntaa tällä hetkellä. Siksi esitän rukouspyyntöni täällä].
** Tuossa ajanseurakunnassa on eräs vaikea pala, sanoa, että tee näin, tai noin.
Seurakunnat kantavat helmoissaan perinteiden summaa, joka jäsenissään tuo rajasotia ja oikeassa olemisien summaa ihmisen hengessä esiin. Eli luullaan, että seurakunnan jäsenrekisteri on taivaan sana.
Itsekään en kuulu mihinkään kirkkokuntaan. Olen jäsenenenä ollut, mutta totuus ei ole papeille kelvannut. Sitä eivät ole kieltäneet, mistä olemme puhuneet kirjoituksista. Ovat sanoneet, että Sanan mukaan oikeassa olen. Siis kirjoitukset ovat totta. Mutta, he ovat kieltäytyneet ymmärrettävästä syystä tehdä muutosta opin sanomaan, että edes siitä saarnapöntöstä puhuttaisiin. On henkilökohtaisesti sanottu, että puhuisin tuolla ulkopuolella, mutta ei täällä kirkon sisäpuolella.
Tavallaan on ulkoistettu synagoogasta, nimellä Suomen Siion. He seurakuntalaisina ovat hyviä ystäviä, puhutaan ja tervehditään, eilen viimeksi.
Seurakuntani on NYT Jumalanseurakunta. Sisäistän opetuslapseutta kirjoituksista ja haluan seurata Jeesuksen jalanjälkiä rukouskammiossa. Sydän ei halua ylvästellä toisten edessä, tai pyrkiä väkisin opettajaksi, joka vääntää toisia nenästä.
Vain Sanan lukeminen olkoon Pyhässä Hengessä se, joka johdattakoon kuulijan sille Jumalan edessä valintojen paikkaan. Se ei ole minun tehtävä, vaan Jumalantyötä.
Siksi saa olla vapaa. Jos näkee lusteita kasvavan, ei pidä nyhtää sitäkään, vaan antaa kasvaa- Herra tuntee hänet ja ajallaan ohjatkoon Sanantielle.
Oma elämä - rakentukoon se hyvyydelle ja laupeudelle Hengen johtamana ja sijaisuhri on se ainut, jolla on lunastus, jonka veri on taivaan temppelissä lukemassa sydämeni lunastusta Jumalan kasvojen edessä. Siinä on minulle haastetta.
Syvästi haluan rukoilla kohdaltani, että en koskaan ottaisi vihanmaljaa käteeni, edes niin, että menisin sellaiseen väittelyyn, jossa mitataan, että kuka on suurin.
Jumalan edessä jokainen on "tasapäinen" ja vain Hänessä on Elämä, joka antaa sen omilleen. Eli seurakunta ei ole sillätavalla "pakollinen" - sen perinteiden rakentamisen tähden. Mutta voi vaikka netistä kuunnella opetusta, ottaa jyvät ja antaa Hengen tuulen viedä akanat tuulen mukana pois. Voin kuunnella "kristikunnasta" kyllä ilman rajoja - että mitä Herra on antanut -omilleen- jotka seuraavat Herraa- sanansiementä.
Eli Herran omia on kylläkin joka puolella, eli on harva- joka pelastuu. Mutta heistä koostuu Elämänkirjallinen seurakunta.
Mutta, toivottavasti ymmärsit, että se perinneoppi- se on tämä ongelma, joka pitää heidän puolelta seurakuntien ulkopuolella. Vihaa heihin ei ole. Jokaisen kanssa voi istua kahvikupin kanssa ja jutella, mitä Herra meiltä haluaa, että Pyhä - Pyhittyisi.
Anna huolesi olla Herran edessä, mutta tee oikeat ratkaisut, meilläkin on vastuu.
Seuraa kirjoitusten kautta Jeesusta, Hänen kuolema ja veri on lunastuksen hinta.
Ja seuraa Hänen askeleitaan. Eli katso millainen rakkaus Hänellä on ihmistä kohtaan.
Hän on Ylkäsi, olet morsian, siksi ole uskollinen. Hän on Ylipappi taivaissa ja rukoilee sinun puolestasi. Siksi olet Hänen kädessään, eikä siitä kukaan voi riistää, edes perinneoppien kautta. Hän on lähettänyt Pyhän Hengen sinulle voimaksi. Näin ominvoimin ei tarvitse ponnistella. Hän on sanonut, että kun tunnet kirjoituksia, sinä et eksy, eli Sana on polkusi Valkeus. Rukouskammiosi on Yljän ja sinun pappeutesi välinen huone, jonka ovi kannattaa pitää hälyjen suhteen kiinni. Saan Häneltä ohjeet ja neuvot elämääsi. Ja Hän on luvannut tulla hakemaan sinutkin hääjuhlaan, jossa on iankaikkisen elämän armolahja odottamassa toteutumista - h- hetkessä.
Hän saapuu. Hän on Elämänantajasi ja Elämänkirja Kristuksessa on leposi.
Kukaan ei riistä Isän kädestä Hänen omiaan.
Siinä on seurakuntasi tässä ajassa. Voit todeta, että olet Jumalan kansaa Kristuksessa. Elämänkirja on jäsenrekisterisi, jota Jumala ylläpitää.
Sitä ei tuonelan portit voita.- Anonyymi
Älä unohda Matt. 18:20.
Ei meidän tule jättää seurakunnan kokoontumista. Siksi korostin oikean seurakunnan löytämistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä unohda Matt. 18:20.
Ei meidän tule jättää seurakunnan kokoontumista. Siksi korostin oikean seurakunnan löytämistä.Jätä nuo saatana helvettiuskonnot joissa paasataan maailmanloppuja ja syntisyyttä
Ala siis valoisaan elämään ilman kyseisiä asioita jätä uskontosi ja sen ismit huomaat miten aurinko alkaa mielessäsi paistamaan ja elämäkin kuin itsestään parantuu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jätä nuo saatana helvettiuskonnot joissa paasataan maailmanloppuja ja syntisyyttä
Ala siis valoisaan elämään ilman kyseisiä asioita jätä uskontosi ja sen ismit huomaat miten aurinko alkaa mielessäsi paistamaan ja elämäkin kuin itsestään parantuuMiksi pitäisi jättää?
Viittaat ilmeisesti siihen joululaulutilaisuuteen, jossa pappi puhui oikeasta tulevaisuudesta mutta väärässä paikassa ja väärällä aikataululla.
Sinäkin olet synneissäsi matkalla Helvettiin. Usko Herraan Jeesukseen niin pelastut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä unohda Matt. 18:20.
Ei meidän tule jättää seurakunnan kokoontumista. Siksi korostin oikean seurakunnan löytämistä.Sillä missä kaksi tahi kolme on kokoontunut minun nimeeni, siinä minä olen heidän keskellänsä." (Mat 18:20)
Aivan, tässä se tavallaan srk. on se ei tarkoita välttämättä jäsenrekisteriyhdistystä.
- Anonyymi
Aloittaja..Saakoon Herramme runsaasti siunata sinua..Tuomme kiitoksen kanssa rukoukset tämän ystävämme puolesta sinulle, meidän Herramme. Kiitos, että hän saa turvata sinuun ja löytää hengellisen kodin Aamen
- Anonyymi
Jeesus on kanssasi ja on voimallinen johdattamaan seurakuntayhteyteen! Salopuu
- Anonyymi
Kun sinä elät Jeesusta lähellä Hänen sydämellään, jos niin voitaisiin sanoa,
tai jos sanottaisiin, että istut Jeesuksen edessä ja katselet ja kuuntelet Häntä, olet keskittynyt Jeesukseen Kristukseen, sinä elät Hänen yhteydessään Häntä lähellä. Kun sinä elät Häntä lähellä, Hän puhuu sinulle ja sinä kuulet Häntä koska olet niin lähellä Jeesusta Kristusta.
Tämä on hyvin yksinkertaista mutta vaikeaa. Se on yksinkertaista sen tähden, että Herraa lähellä, Hänen yhteydessään, ihminen tietää Jumalan tahdon. Sitä ei tarvi naapurilta kysellä eikä toisten uskovien rukoukset auta asiaa. Sinun oma jumalasuhteesi ratkaisee.
Se on vaikeaa sen tähden, että ajatuksemme ja mielenkiintomme tahtovat harhailla toissijaisissa asioissa ja kohteissa. Me etsimme oikoteitä Jumalan yhteyteen ja Hänen kuulemiselle, niin kuin sinäkin nyt tässä aloituksessa teet vaikka et ehkä tahallasi ja tarkoituksella.
Eikö Jeesuksen syliin siitä ja Hän ilmoittaa sinulle mitä nyt on ja mitä on tuleva. - Anonyymi
Juu, rukoilen.
Ajattelen, että sinulla on seurakunta Jumalanlapsissa, joka ei katso maanpäällistä kirkkoa, seurakuntaa, yhteisöä, vaan se on sisäisesti kaikissa uskovaisissa. - Anonyymi
Isä, tässä olemme. Pyydämme apua. Näet ja tiedät, kuinka aloittajan mielen on vallannut murhe. Me pyydämme, että hän saisi lohdutuksen sinussa.
Avaa usko silmät näkemään ja sydän tuntemaan sinun tiesi selkeästi ja johdatuksesi kaikissa elämänvaiheissa. Pidä lähelläsi ja suo voimasi sekä löhdutuksesi.
Sinä näet kaiken ja tiedät kaiken. Anna voimaa kestää koettelemukset.
Anna Isä rohkeutta tunnustaa uskoa ja anna toivoa.
Kiitos, että saamme tässäkin hetkessä olla yhdessä sinun edessäsi, lapsi asia, toinen toistamme kantaen.
Kiitos Isä, että aloittaja ja minä saamme olla uskossa.
Anna meille meidän syntimme anteeksi, äläkä saata meitä kiusaukseen.
Kaikki kiitos ja kunnia sinulle Isä.
Aamen - Anonyymi
Nyt hoksasin, että aloitus ei ole ihan tuore.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895645
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232654Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1161460- 1851328