Suomen Kansa Ensin r.p. hallitus
Marco de Wit
Puheenjohtaja
Kotisivut: www.marcodewit.fi
Youtube-kanava: Marco de Wit 12
Facebook, VK, Twitter
!!!!
Marco toistuvasti Facebook- ja Youtube-banneissa eikä tällöin pysty vastaamaan viesteihin, jotka kannattaa tällöin lähettää Mari Kososen kautta (ks. alla).
Olli Juntunen
1 varapuheenjohtaja
Facebook, VK
ota yhteyttä Olliin, jos sinulla on kehuja, risuja tai kysymyksiä puolueeseen liittyvistä asioista
Tuukka Pensala
2. varapuheenjohtaja
Mari Kosonen
Puoluesihteeri
Youtube-kanava: Mari Kosonen 4 ja Mari Kosonen 3
Facebook, VK
0
<50
Nynnyt saivat maistaa omaa lääkettään
10
104
Vastaukset
- Anonyymi
Käräjäoikeus vahvisti, että Marco, Mari ja Olli on erotettu SKE:stä. Mano hävisi tämänkin kanteen. Nyt erotettujen tukiryhmä kokoontuu 28. 12. Helsingissä ja yrittää tehdä uusia rikoksia.
- Anonyymi
Miten Mano voi pitää itseään puolueen puheenjohtajana, kun käräjäoikeus vahvisti, että Mano ei ole edes puolueen jäsen? Puolueessahan ainoastaan jäsen voi vaikuttaa ja olla puheenjohtaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten Mano voi pitää itseään puolueen puheenjohtajana, kun käräjäoikeus vahvisti, että Mano ei ole edes puolueen jäsen? Puolueessahan ainoastaan jäsen voi vaikuttaa ja olla puheenjohtaja.
Mutku moitekanne
- Anonyymi
Riikka Salmi sai ylimääräisen SKE puoluekokous kutsun Marco Polon hallitukselta!.
Siinä todettiin 10% jäsenistä vaatineen sitä!. Kokousta!.
Puolueella on kaksi johtavaa puheenjohtajaa ja kaksi erillistä hallitusta!. Kummatkin syyttää oppositiota kaikista mahdollisista puoluetta ukaavista rikoksista. Kummatkin tekee kanteita käräjäoikeuteen ja hoviin.- Anonyymi
Marco ei ole lähettänyt käräjäoikeuden vahvistamalle lailliselle hallitukselle (Riikan hallitus) kokousta vaatineiden jäsenten nimilistaa ja yksilöityä vaatimusta. Riikan johtama hallitus on ainoa instanssi, joka voi sitten kutsua koolle ylimääräisen puoluekokouksen. Ainoastaan laillinen hallitus voi kutsua kokouksen koolle. Tietenkin kokousta vaativien pitää olla myös puolueen jäseniä, erotetut Mano, Olli ja Mari eivät kelpaa.
- Anonyymi
Olliiii
- Anonyymi
Manon striimien miljoonat katsontakerrat eivät auttaneet. Ohessa Manon epätoivoista analysointia. Pettymys on vahvasti aistittavissa.
Marcon vaalivalvojaiset - kooste
https://youtu.be/Cya8_GPV5nw - Anonyymi
Simo Salmisen klassikko vuosikymmenien takaa sopii myös Manon menestykseen vaaleissa.
Simo - Politiikkalaulu
https://youtu.be/lY_zxL8roDc- Anonyymi
Manolla ei ole uskottavaa ohjelmaa Turtiaisen VKK:n haastamiseksi.
- Anonyymi
Mari kelpasi Kristallipuolueen ehdokkaaksi, Mano ei. Kumpikaan ei kelvannut VKK:n ehdokkaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692733
- 632674
- 681792
- 241627
- 201550
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91490- 151392
- 481247
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81207