Kritilliset ihmisjahdissa

Anonyymi

Pekka Haavisto ob tehnyt parhaansa al-Holin tapauksessa, saanut eduskunnan luottamuksen, eikä hänen toimissaan ole osoitetty mitään lainvastaisuutta. Silti kristilliset yhtyvät ihmisjahtiin häntä vastaan. Hävetkää!!

14

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nämä tekopyhät jeesustelijat osaa mitään hävetä!

    • Anonyymi

      Kun politiikan kieroutuneisuuteen sotketaan kristillisellä vakamuksella ratsastaminen, onkin perimmäisenä tarkoituksena viestiä äänestäjille, että on "oikein hyvä ihminen", johon kannattaa luottaa.

      Viime aikoina on oikein korostunut, että KD:n kansanedustaja ja puheenjohtaja Sari Essayah ei nauti Jumalan luottamusta saatikka toteuta kristillisyyden periaatteita, jossa autetaan apua tarvitsevia, eikä tuomita langenneitakaan ihmisiä.

      Myös liittyminen joukkoon, joka huutavat "ristiin naulitkaa" vaikuttaa jo nykypäivänä KD:n tarjoamaan kristillisiin arvoihin vetoavan ideologian muuttumisesta fasismin leviämistä puolueeseen, jolta sitä vähiten odottaisi.

      Kyllähän se on kaikille selvää, että äidit ovat radikalisoituneet alueelle mennessään, ehkä suorittaneet hirmutekoja, mutta viranomaisiin tulisi luottaa sen verran, että he pystyvät hoitamaan nämä äidit, jos lasten etu vaatii äidinkin tulon Suomeen. Onhan se ihan selvää, että nämä lapset ovat äitiensä henkivakuutus siellä.

      • Anonyymi

        Jos lasten etu vaatii äitienkin tuonnin, niin tuodaan. Maksimissaan kymmenkuntaa merkittyä henkilöä on helppo valvoa ja huostanottotarve voidaan ratkaista Suomen lakien mukaan.


    • Anonyymi

      Äidit olivat radikalisoituneet jo lähtiessään kalifaattiin, olivat jo Suomessa verkostoituneet ja värväsivät vierastaistelijoita isisille.
      Kaapunaiset saivat viedä lapsensa sota-alueelle matkustuskiellosta huolimatta ja lapset elivät kalifaatissa jossa tehtiin täysin viattomille lapsille ja aikuisille hirmutekoja.
      Kalifaatissa oli orjamarkkinat ja jesidityttöjä poltettiin elävältä koska eivät suostuneet terroristien seksiorjiksi.
      Suomalaisuutta korostavia paheksutaan ja nimitellään nationalisteiksi, rasisteiksi ja natseiksi, mutta kun kysymys on terroristeista kansallisuutta korostetaan.

      • Anonyymi

        Omistatko sinä suomalaisuuden? Tarkoitatko, että vain sinä ja muut persut ovat isänmaallisia? Se on muuten erittäin loukkaavaa muita suomalaisia isänmaallisia ihmisiä kohtaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Omistatko sinä suomalaisuuden? Tarkoitatko, että vain sinä ja muut persut ovat isänmaallisia? Se on muuten erittäin loukkaavaa muita suomalaisia isänmaallisia ihmisiä kohtaan.

        väitätkö, että vihreät ovat isänmaallisia tai uskovia


    • Anonyymi

      "Kristilliset" unohtivat joulun sanoman. Kahdelle kodittomalle ja kaltoinkohdellulle suomalaislapselle ei löytynyt sijaa "kristillisten" majatalosta. Ulkoministeri Pekka Haavisto sen sijaan toimi kuten paimenet noin 2000 vuotta sitten ja antoi heille sijan. Haavisto oli tehnyt tarvittavat valmistelut "kristillisten" vastustuksesta huolimatta ja lojaali ja osaava virkakunta toteutti tehtävän. He eivät olleet farisealaisia pasituomisia, vaan hoitivat virkavelvollisuutensa. Luulen, että he ovat teostaan jopa ylpeitä.

    • Anonyymi

      Sanahelinää kaikki . Hän on näitä ilmastomuutosmiehiä kuitenkin aviopuoliso ei löydä vaatteita Suomesta ja ilmeiseti kanootilla tekee ostosmatkansa Euroopan metropoleihin. Todellisia ilmastomuutos sanansaattajia. Kaveri ratsasti maineeseen valheellisin keinoin.

      • Anonyymi

        Lapsetko pitäisi jättää kuolemaan, jos joku tekee ostosmatkan Euroopan metropoleihin?

        En ymmärrä ajatuksenjuoksuasi tahi sen puutetta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1191
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1184
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1064
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1018
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      985
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      747
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      54
      646
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      642
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe