Sossut haluavat vesittää Haaviston tutkinnan. Onhan selvää, että mitään ei

löydy ja Haavisto on toiminut suorastaan erinomaisesti, mikäli sossuhallitus on ainoa, joka saa kysymyksiä esittää. Eikö oikeuden käynneissäkin ole syyttä, joka esittää ne kiperimmät kysymykset. Ei kai perustuislaki valiokunta voi muodustua pelkistä Haaviston puolustajista. Haavisto ei ole vastannut kysymyksiin, joten on aika saada niihin vastaus halusivat soosut ja vihreät sitä tai ei. Ei oikein erätä luottamusta sossujen toiminta missään suhteessa. Elävät jotain pimahtaneiden pimeyden aikakautta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko Halla-aho kostoretkellä? Haavisto-tapaus ei ole tärkeä, pitäis keskittyä muihin asioihin, vai eikö taidot riitä muuhun kuin mamu-juttuihin?

Äänestä

Luulisi, että työväestön puolueeksi itse itsensä nimittänyt puolue olisi kiinnostunut ulkoministeriön työilmapiiristä, jossa tunnutaan vaadittavan jopa alaisia tekemään rikoksia pomonsa uran eten. Sen sijaan sossut ovat valmiit pesemään kätensä asiasta. Kyllä sossujen toiminta asiassa on todella epämoraalista ja alle kaiken arvostelun alapuolella mysö Tyuomiojan kohdalta. Pelkääkö ukko, että hänen aikanaan työilmapiii ei kestä tutkimaista vai mistä on kyse. Jos kioskiyrittäjä kehottaisi ja vaatisi palkaamaansa myyjää myymään päivän vanhan makkaran. Johan Liposata ja Lipposkaa myöten olisivat sosut massilla, mutta kun ulkoministeri, niin on väietty, vaatii virkamiestä kidnappaamaan ja salakuljettamaan omansa ja kidnappaamsa lasten hengen uhalla Suomeen. Se on sossujen mielestä hyväksyttävää. Teidän tulisi ja koko hallitusksen todella aidosti hävetä. Painaisitte ilmeisen rikoksen villasella. Tyyliin, näin meillä aina on tehty, Hävetkää, mutta ette valitettavasti osaa edes sitä.

Äänestä

Hävetään kaikki suomalaiset, pyydetään nöyrimmästi anteeksi että ollaan olemassa.
Hallitus rajoittakoon mahtikäskyllä äänestysoikeutta ettei seuraavissa vaaleissa hyväksytä kuin hallituspuolueille annetut äänet.
Häiritsevät oppositio puolueet on äänestäjien syytä, hallituksella on tilaisuus puhdistaa puoluekenttää muuttamalla perustuslakia, valta Suomessa on hallituksella, ei kansalla.

Äänestä

Kansalaiset on erimieltä...
https://twitter.com/sannigrahn/status/1208428911970996225

Orpo kansalaisten mielestä valehtelee
https://twitter.com/PetteriOrpo/status/1208317875506876416

Kokoomuksen yritys ei nyt selittelyllä parane. Toivottavasti äänestäjät huomaavat "kovien arvojen kokoomuksen" ja näyttävät perävaloja häipyessään äänestäjäkunnasta.

Tätä kokoomus apinoi, siis persut ei näe missään mitää hyvää, kun eivät itse ole olleet siinä mukana.
https://twitter.com/VilleTavio

Äänestä

Pakkohan sossujen on myötäillä vihreitä, voisi muuten paljastua samanlaisia kupruja demareiden toiminnasta. vanha sanonta : ei korppi toista korppia noki.

Äänestä
  • Suuri osa kansalaisia pitää näin mittavaa persujen, kokoomuksen ja kristillisten ajojahtia itseään suurempana vahingoittamisyrityksenä, jossa al-Holin lapset ovat vain pelinappuloina.

    Ei Haavisto, monta kansainvälistä konfliktia hoitaneena ole ollut persujen lailla, yksinkertainen, vaikka valiokunta tutkisi miltä kantilta tahansa. Virkamies, joka väittää muuta, on korruptoitunut ja tiettävästi lahjoittu, kun vuosi salaisiksi luokiteltuja tietoja. Kuka hullu vaarantaa uransa, jos siinä piilee loppuelämäksi riski joutua häväistyksi valheiden vuoksi. Kyllä onkin hyvä selvittää nyt koko juttu, saadaan viranomaisten toimesta Halla-ahokin vedettyä tutkintaan mukaan. Disinformaation levitys kansankiihoittamistarkoituksessa.

    Äänestä

Vasemmisto on maalittanut Halla-ahon. Syyllinen ilmeisesti kaikkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

löydy ja Haavisto on toiminut suorastaan erinomaisesti, mikäli sossuhallitus on ainoa, joka saa kysymyksiä esittää. Eikö oikeuden käynneissäkin ole syyttä, joka esittää ne kiperimmät kysymykset. Ei kai perustuislaki valiokunta voi muodustua pelkistä Haaviston puolustajista. Haavisto ei ole vastannut kysymyksiin, joten on aika saada niihin vastaus halusivat soosut ja vihreät sitä tai ei. Ei oikein erätä luottamusta sossujen toiminta missään suhteessa. Elävät jotain pimahtaneiden pimeyden aikakautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu