Persu syntyi härmänhäjyn pojan ja körttiläisen tyttären liitosta.
Tämä oli kuin paholaisen kauppa, liitto josta syntyi myöhemmin julkisuuteen noussut ensimmäinen persu.
Tässä liitossa yhdistyivät kaksi pahaa puolta. Väkivaltaisuus, rikollisuus ja ääriuskovaisuus.
Nämä häät olisivat saaneet jäädä toteutumatta.
Tämä oli kuin paholaisen kauppa, liitto josta syntyi myöhemmin julkisuuteen noussut ensimmäinen persu.
Tässä liitossa yhdistyivät kaksi pahaa puolta. Väkivaltaisuus, rikollisuus ja ääriuskovaisuus.
Nämä häät olisivat saaneet jäädä toteutumatta.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hyvin on pahimmat puolet molemmista vanhemmista periytyneet. Huh huh.
Miksi uskovaisuus on niin pahaa? Se on konservatismia parhaimillaan.
Itse otat paholaisen mukaan kirjoitteluun. Mikä itse olet?
Pohjalainen miehisyys pelasti Suomen kommunismin kiroilta kansalaissodassa ja koko Suomen yhtenäisyys pelasti meidät talvi-ja jatkosodissa.
Persun juuret on pohjattomassa tyhmyydessä.
Ghähhähhää+24%+arvaa+harmittiko?
Harmitti. Eikä minun arvailla tarvitse. Gallupkannatus kun ei konkretisoidu vallaksi.
Persujen vaalikannatuskaan ei tuonut hallituspaikkaa. Persut on yksin(kertaisia) ja keskenäänkin riitaisaa väkeä.
Mistä löydän oppikursseja PS-linjasta Palstan Ps- suomalaismielisten kannattaa kuunnella Purran ja hesaritoimittajan keskustelu, juuri siksi ps:ssä Hahon aikana on hyviä keskustelijoita, koska on muutama lähes oppikirjatasoista materiaalia tekevä henkilö ajankohtaisista kysymyksistä, Hesarin toimittaja ja Riikka Purra
https://www.youtube.com/watch?v=nS1qrlSio1g Tällaista ette kuule feikkikanavilta yle
Persut ovat Jumalanluoma prototyyppi, kuten Irwin lauloi aikoinaan: https://www.youtube.com/watch?v=kMZaJGF353Y
Ja Huhtasaari uskoo jumalaan. Samoin toinen persumeppi, joka kertoi taivaan isän ilmoja säätelevän...
Onko sanoittaja Emil von Retee oikealta nimeltään Orvokki Itä?
Eipäs olekaan näemmä Veikko Salmi käyttänyt Orvokki Itä salanimeä.
Kaikkien persukkojen isoisä:
https://www.google.com/search?hl=fi&tbm=isch&source=hp&biw=1680&bih=908&ei=4wX9XbuzG83mrgSFy6PoDA&q=pekka siitoin&oq=pekka siitoin&gs_l=img.1.0.0l10.6882.10426..12407...0.0..0.419.2462.5j3j2j2j1......0....1..gws-wiz-img.....0.fTA7UzkL7J8
Siitoin sukua Halla-aholle?
Tuo on jo vähintäänkin sairasta vihaa jopa antipersulta Perussuomalaisia kohtaan - sairasta, todellakin sairasta.Kertoilla lasten lahtaamis fantaisioista palstalla, jolla kaikki ovat jo Jusseja.
Ovatko täällä kaikki Jusseja? En tiennytkään.
Pitäisiköhän palstan nimi sitten vaihtaa vaikkapa: "PerusJussilaiset"?
Aloitukseen viitaten, niin olisikohan päässyt hapanta piimää siemennesteen joukkoon?