Hyvää lomaa ns kansanedustat

Miettikääpä nyt puolentoista kuukauden lomanne aikana mitä todellista olette saaneet aikaan. Minusta ette mitään, ainakaan sellaista josta hyötyisi suomalainen veronmaksaja.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kylläpä ovat saaneet aikaan mutteivat mitään hyvää, niinkuin eivät moni muukaan loislauma ennen tätä katastrofiporukkaa. Neljän kuukauden lomat/v ja kolmepäiväiset "työviikot" niinkuin jo kauan...

Äänestä

Tällainen kiltti Päivi-täti meille eduskuntaan valittu - suomalaista kirkkoa ja suomalaista yleiskirkollista hartautta arvostamaan:

-- Nämä ovat olleet viime vuosien isoimmat piikit kirkosta eroamisessa: ”Yleensä taustalla Päivi Räsänen”

Kaikkiaan 2000-luvulla kirkosta eronneita on 868 000. --

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f2699af5-1fd9-4eb3-b3eb-d3039c6ee757

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miettikääpä nyt puolentoista kuukauden lomanne aikana mitä todellista olette saaneet aikaan. Minusta ette mitään, ainakaan sellaista josta hyötyisi suomalainen veronmaksaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu