Henkilöstöä on haukuttu jopa Vihreiksi ja punaisiksi. Henkilöstö on itkua vääntänyt näistä loukkauksista. Suurin osa on leimattu keltaisiksi, tarkoittanee muita puolueita.
Toimitusjohtaja halusi punaisista eroon ja todennäköisesti itse Vihreiden kannattajana on kehunut Vihreitä.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006351151.html
Instrussa johto kiusaa alaisia
Anonyymi
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Toimitusjohtaja haluaa itselleen parempia optioita.
- Anonyymi
Mitäs uutta tuossa, meidän työpaikalla porukka jaettiin neljään luokkaan työtehon ja saavutusten mukaan. Johto kutsui kaikki yksitellen puolen tunnin keskusteluun, jossa kullekin kerrottiin mihin ryhmään kuuluu ja kyseltiin miten aikoo parantaa työtuloksiaan.
Kuulemma alimpaan neljännekseen kuuluneita oli uhkailtu ja ehdotettu palkanalennuksia sen ehdoksi ettei irtisanota. - Anonyymi
No voi hellanlettas sentään. Auttaisikohan psykoterapia??
- Anonyymi
Kättä päähän ja käsirysyy...tollainen pomo rystymankeliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283360Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202186Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 321519
- 321471
- 911393
- 151333