Lauantai 21.12.:
Kello 13.37: Junaliikenne on poikki Jämsän ja Jyväskylän välillä, ja junat korvataan linja-autoilla. Syynä on sähköratavaurio, eikä korjausarviota ole tällä hetkellä tiedossa. VR:n mukaan ainakin seuraavat junat korvataan linja-autoilla: S 143 Jämsä–Jyväskylä, S 144 Jyväskylä–Jämsä, IC 86 Jyväskylä–Tampere. Linja-autot lähtevät rautatieasemalta ja kiertävät väliasemien kautta.
Kello 13.10: Pirkkalassa Naistenmatkantiellä suistui henkilöauto ulos tieltä. Päivystävä palomestari Jari Suokonautio Pirkanmaan pelastuslaitokselta kertoo, että auto oli arviolta reilun 50 metrin päässä tiestä. Auto ei ollut törmännyt matkalla puihin, mutta oli pusikossa. Autossa oli kaksi ihmistä, joista ensihoito huolehtii. Heidän vammoistaan ei ole tarkkaa tietoa, mutta Suokonaution mukaan autossa olleet olivat tajuissaan. Tie oli märkä, mutta ei jäinen. Suistumisen syy ei ole tiedossa. Onnettomuuspaikka on lähellä Pakkalantien risteystä. Hälytys tapahtuneesta tuli lauantaina kello 12.41.
Kello 11.38: Tampereen tieliikennekeskuksesta kerrotaan, että menoliikenne on jatkunut rauhallisena. Iltapäivällä odotetaan liikenteen vilkastuvan ainakin jonkin verran. Toistaiseksi liikennemäärät eivät ole juuri poikenneet normaalista lauantaiaamupäivästä.
Näin sujui perjantai 20.12.:
Kello 18.09: Ysitiellä välillä Lakalaiva-Karkunvuoren tunneli tapahtui toinen tieliikenneonnettomuus lähes samassa paikassa kuin aikaisemmin perjantaina iltapäivällä. Tieto onnettomuudesta tuli kello 17.42.
Tieliikennekeskuksesta kerrotaan, että onnettomuuspaikka sijaitsi lähellä paikkaa, jossa tapahtui aikaisemmin peräänajo.
Kello 16.53: Ysitiellä tapahtunut tieliikenneonnettomuus oli kahden henkilöauton välinen peräänajo, joka tapahtui Lakalaivan liittymän kiihdytyskaistalla. Pirkanmaan pelastuslaitokselta kerrottaan, että onnettomuudessa oli osallisena kaksi henkilöä, joista toisen vointi tarkastettiin paikan päällä. Tilanne on nyt ohi paikalla.
Kello 16.38: Tampereen tieliikennekeskuksesta kerrotaan, että liikenne on tällä hetkellä pahoin ruuhkautunut juuri ennen Karkunvuoren tunnelia Jyväskylän suuntaan ajettaessa. Onnettomuus on tapahtunut lähellä Lahdesjärven liittymää.
Kello 16.32: Lakalaivan liittymän ja Karkunvuoren tunneli välissä on tapahtunut onnettomuus, joka haittaa liikennettä Jyväskylän suuntaan. A
Ajotaidotonta liikenteessä taas
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413908Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3533027Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101665Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23821- 69793
- 44784