Olin eilen katsastuksessa ja tuli hylkäävä päätös. Pyörän kulmat ovat mukamas pielessä. Katsastusmies kertoi ohjauksen puoltavan ja nosturilla näytti jotain haritusta etupyöriltä. En kyllä ymmärrä, ajossa en ole tuntenut mitään vikaa. Voiko katsastaja hylätä omien tuntemuksien mukaan auton tosi lyhyen ajamisen jälkeen, todeten auton jotenkin puoltavan? Haritus etupyörissä, mitä lieneekään, eipä mitannut millään laitteella. Mielivaltaa ja rahastusta!
Pyörän kulmat?
Anonyymi
3
302
Vastaukset
- Anonyymi
Jos auto puoltaa ,niin se on hylkäysvika.
- Anonyymi
Normi itäauton kuski. Ei meinaa tiellä pysyä, muttei valita, kun ei paremmasta tiedä.
- Anonyymi
Aika usein tehdään remonttia akselistoihin, eikä hoksata tarkastaa ja säätää pyöränkulmia sen jälkeen. Uusi osa ei välttämättä ole aivan identtinen vanhan osan kanssa, jolloin kulmat on sekaisin. Puhumattakaan oikeista asennusvirheistä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.105476- 872936
- 462822
- 492213
- 252191
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132170- 442072
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71913Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171831Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71831