Hyvvää Yuleaa !1!

Hyväää Yulea kullekkin säädylle! Tänään kello 6:19 aloimme kulkemaan jälleen kerran kesäää kohti! Aamentaa ja hallaluujiakin !!1!!1!!!

6

427

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo vain ja mikä ettei, vaikka en vietä joulua sen enempää kuin mitään muitakaan ns. juhlapyhiä. Vaan se on hyvä se että kevät on taas edessäpäin vaikka maailmanloppu alkoikin eilen napasiirtymällä. Voi hyvinkin olla että tälläkin kertaa joudutaan ottamaan liukuma-aika käyttöön, sillä tuho ilmeisestikin viivästyy. No, jospa sitten ensi kerralla kunhan luotettavan tuntuiset profeetat vastaanottaa luotettavan tuntuisia ilmoituksia Jahvelta. Jäämme siis odottamaan mitä kaikkea sieltä sitten tuleekaan.

    • Anonyymi

      Tåytyy sanoo, että tää MrMorden on kyl yks oikeen riivattu. En mä tajua edelleenkään miten se ton motiivin ammentaa mutta lähteen mä tiedän. Tota voi kutsua jo neuroosiksi ku on pakko tulla tänne tällasten ajatusten saattelemana. huvinsa kullakin tietsyti mutta en mä kyl ainaskaa haluais olla ku joku koulukiusaaja, sellanen on alentavaa. Ei tämmönen uskovine ihmisten parajaaminen. pilkkaaminen ja kiusaaminen ole edes laillista, saati moraalisesti aikuiselle ihmiselle sopivaa. Jokainen saa kuitenkin uskoa tässä maassa mihin tykkää, eikä siinä kellään pitäs olla mitään selittelemistä siihen asiaan. Kaikenlainen tällainen on vain alikehittyneen ihmisen ulosantia ja varmaan pahaa oloa pitää purkaa muihin.

      • Tuollaisen parjaamisen sijaan kannattaisi Jarmo sinun nyt vielä keskittyä profetoimaan. Viikon päästähän se on myöhäistä kun ateistit ei sellaista harrasta.


      • Anonyymi
        MrMorden_ kirjoitti:

        Tuollaisen parjaamisen sijaan kannattaisi Jarmo sinun nyt vielä keskittyä profetoimaan. Viikon päästähän se on myöhäistä kun ateistit ei sellaista harrasta.

        Ne on nääs nuo Jarmon eli jorman eli jortikan viimeiset kiusaukset meneillään, sillä aivan kohta pian jortikasta kasvaa melkein oikea ihminen kun hänestä tulee ateisti. Vaan kuka sen jälkeen hoitaa tiedotuksen Inarinjärven rannoilta Turkkuseen valuvasta metsämökin tontusta joka aiheuttaa hirmuisen, kautta maailman vaikuttavan hengellisen räjähdyksen.
        Voi olla ettei ihan kaikki sitä tule huomaamaan jos jortikan sijaisuutta ei täytetä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on nääs nuo Jarmon eli jorman eli jortikan viimeiset kiusaukset meneillään, sillä aivan kohta pian jortikasta kasvaa melkein oikea ihminen kun hänestä tulee ateisti. Vaan kuka sen jälkeen hoitaa tiedotuksen Inarinjärven rannoilta Turkkuseen valuvasta metsämökin tontusta joka aiheuttaa hirmuisen, kautta maailman vaikuttavan hengellisen räjähdyksen.
        Voi olla ettei ihan kaikki sitä tule huomaamaan jos jortikan sijaisuutta ei täytetä.

        Lisäys.
        Tarkoitan maininnalla "melkein oikea ihminen" sitä ettei Jarmosta tulisi tekemälläkään edes jotakuinkin kelvollista, sillä paha on tuollaisista tarpeista normaalia muovata.


    • Anonyymi

      Mitä aloittaja Swahili kiellellä yrität, hyvää jouluako toivotat?

      Kristinusko syrjäytti skandinaavien pakanallisen jule-juhlan, jota vietettiin talvipäivänseisauksen tienoilla. Siitä periytyy kuitenkin myös Jeesuksen syntymäjuhlan suomenkielinen nimi – joulu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1802
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      871
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      96
      604
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      515
    Aihe