MUSLIMIMIES LÖI NUORTA VAIMOAAN JA RAISKASI.

16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Nää on Gubtan serkkuja.

Äänestä

Kysykää Seijaah-ruosulta. Hänen mukaansa muslimiaviomies on suvaitsevaisuuden huipentuma... ;-)

Äänestä

punttisalikyttääjät vauhdissa

Äänestä

en tiennytkään että muslimit pitää sormuksia. nainen on ostanut kuulemma sormuksen vasempaan nimettömään ettei häntä luultaisi naimattomaksi.

Äänestä

ja ne naitetaan lähisukulaisille. Toi nuorempi polvi voi katkaista kierteen jos haluavat.

Briteissä puhutaan jo avoimemmin serkusliittojen ja lähisuvun kesken lisääntynisen ongelmista.
Näin haastattelun, jossa nuorilta kysyttiin painostaako niiden lähipiiri avioliittoon serkkujen kanssa. Nuoret pojatkin tunnusti, että kyllä.

Niiden nuoret tarttis mahdollisuuden valita itse ja pidentää vaikka seurusteluaikaa ennen perheen perustamista. Tai pysyä lapsettomana jos tahtoo.

Äänestä

Eikös tämä kuulu kulttuuriin ihan kiinteästi? Miten voidaan sanoa ettei kukaan tiennyt?
Sehän voidaan olettaa todeksi jokaisen terroristin kanssa kadulla kulkevasta naisesta.

Mutta koska asioista ei saa puhua niin teeskennellään ettei kukaan tiennyt.
Nykyään voisi oikeastaan perustaa teeskentelyntiedekunnan. Sehän on jo niin vakio suuri osa koko tätä yhteiskuntaa.

Äärimmäisen julmat suvakit eivät välitä edes ystävistään, jotka ovat joutuneet näiden uhreiksi.

Jos kulttuuri opettaa jo lapsille että nainen on omaisuutta niin miten se mies voisi koskaan edes ymmärtää muunlaista käytöstä. Kaikki miehet hänen ympärillään ovat koko iän pojan kasvaessa aina käyttäytyneet niin. Joten poika mieheksi tultuaan myös käyttäytyy niin.

Äänestä

Ei saa olla rasisti, kaikki uskonnot ja kulttuurit on yhtä hyviä.

Hävetkää, joulukin on tulossa!

Äänestä

Asiassa ei mitään uutta. Vastaavia tapauksia on ympäri maata. Eräässä tietämässäni tapauksessa kerrostalon porraskäytävä kaikuu iltaisin miehen pitäessä vaimolleen kurinpalautusta asunnossa. Vuokraisäntä ja isännöitsijä eivät uskalla puuttua asiaan eikä kukaan uskalla kutsua poliisia, vaikka häiriön tuottaminen ja myös pahoinpitely on ilmiselvää.

Äänestä
  • Eli jos tuo nainen on turvapaikanhakija niin Suomi ei tarjoa hänelle turvaa. Mutta jos tuo mies on turvapaikanhakija niin hän saa turvassa hakata vaimoaan.
    Sinipunavihervasemmiston paratiisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli jos tuo nainen on turvapaikanhakija niin Suomi ei tarjoa hänelle turvaa. Mutta jos tuo mies on turvapaikanhakija niin hän saa turvassa hakata vaimoaan.
    Sinipunavihervasemmiston paratiisi.

    hyvää politiikkaa

    Äänestä

  • Miksi eivät uskalla ???
    Poliisille ilmoitus mahdollisesta pahoinpitelystä mutta vähintään kotirauhan häirinnästä .
    Jos poliisi ei tutki asiaa niin uutisvihje esim. ILTASANOMIIN aiheena poliisin virkatehtävien
    suorittamisen laiminlyönti . Uskon toimittajien osaavan lisätä " painetta " sopivasti .

    Jos musulmaanit alkavat uhkailla asukkaita esim. kauppareissuilla niin pyydettäköön reippaiden moottoripyöräpoikien ohjausta suomalaisesta tapakulttuurista " pakolaisille " .

    Eivätköhän asiat näillä oikene ...

    Äänestä

saiko vaimo käydä salilla trikoissa?

Äänestä

ilosanomaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kukaan-ei-tiennyt-millaisessa-painajaisessa-nuori-fatima-eli-pienessa-pohjoissuomalaisessa-kunnassa-aviomies-sulki-kotiin-loi-ja-raiskasi-han-sanoi-paloittelevansa-ruumiini-kahteen-osaan/7666244#gs.nqc1m8
Miten Suomessa voi tapahtua tälläistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu