Monen maan ongelmana on terroristit mutta Suomen suurin ongelma on viranomaiset , tuhoten laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä .
Suomen suurin ongelma
11
109
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen suurin ongelma ovat idiootit. Jotka esim. luulevat, että perheasiat ovat ulkopolitiikkaa. Tai että viranomaiset ovat vastuussa heidän perheensä koossa pysymisestä.
- Anonyymi
Tulevaa ongelmaa vai jo nyt?
Ruotsissa riehuva jengikulttuuri rantautuu Suomeen – Poliisilla tiedossa noin 900 jengiläistä: "Uusia ryhmiä nousee joka kuukausi"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ruotsissa-riehuva-jengikulttuuri-rantautuu-suomeen-poliisilla-tiedossa-noin-900-jengilaista-uusia-ryhmia-nousee-joka-kuukausi/7031828#gs.riftwx- Anonyymi
Venäjä on täysin ylivoimasesti Euroopan väkivaltaisin maa, jossa murhataan ihmisiä liki kertaa enemmän kuin esimerkiksi USAssa.
Venäjä on uhka.
Kannattaa muistaa.
Aina.
- Anonyymi
Turkin sotatoimilla on tarkoitus.Huume-euroja pestään/Aurinkosaarten piilossa olevia euroja pestään.Vuosisadan huijaus on käynnissä/Köyhät kyykyyn.
Pelastuksena taitta olla Koronavirus joka tuo vastavoimat. - Anonyymi
Syytä on tiedostaa että Lähi-idässä ääriajattelua ja aseellista toimintaa opetetaan jo nuorille (varsinkin pojille). Ääriajatukset opetetaan (aivopestään) uskonnon kautta. Näillä ihmisillä uskonnon tulkinta sanelee sitten toimintatavan niin yksilönä kuin laajemmassa kuviossa. Miten estetään tällaisten henkilöiden saapuminen länsimaihin?
- Anonyymi
Suomen suurin ongelma on, että ollaan rähmällään USA:n ja sen määräysten/pakotteiden edessä. Jopa Suomen lait saavat väistyä.
- Anonyymi
Se on laajennettua demokratiaa markkinataloutta, jossa kaikki olemme osallisena. Systeemi näyttää karvansa, miljardit liitää taivaan tuuliin,. Heti on RKP pakkolakien kimpussa. Eliitti suojaa turpansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on laajennettua demokratiaa markkinataloutta, jossa kaikki olemme osallisena. Systeemi näyttää karvansa, miljardit liitää taivaan tuuliin,. Heti on RKP pakkolakien kimpussa. Eliitti suojaa turpansa.
Venäjä on uhka.
. - Anonyymi
Älä puhu potaskaa. Suomi noudatta lakia niin kotimaassa kuin suhteissaan ulkomaihin.
- Anonyymi
Suomessahan ei olekaan muuta, kuin uhkia, on viraomaisuhka kaikista suurin, sitten ei olekaan mitään muuta, kuin uhkia, jatkuvassa pelon ja ukan vallassa suomalainen saa elää. Ellei huolehdi ja aja omia asioitaan, heittämällä viranomaiset rajan tulle puolen, täytyy myöskin heittää perästä pakolaiset myöskin, kyylä, kyllä.
- Anonyymi
Suomen suurin ongelma ovat peräkammarinasukit, joille pitää tuoda kaikki eteen tarjottimella. Miksi valtion pitää hoitaa sinun perheesi? Ja miten asia liittyy ulkopolitiikkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2004363"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1002902Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m212845Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p922654Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am15223476 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark572295Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332107- 202072
Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1372001- 871999