Tunnin unilla, helevetin huono olo, kaikki paikat kipeänä, näkö, kuulo, maku, hajuaistit pielessä, sydän sattuu, huimaa, pää särkee, kognitiiviset kyvyt kehitysvammaisen tasolla, ruoka tulee samantien ulos, essentiaalinen vapina, puheen sammallus, tasapainohäiriöt, rytmihäiriöt ja kaikki muu. Kaikki on vain erityisen tärkeää, millään mulla ei ole mitään väliä kunhan ihmisellä on mahdolisimman huono olla. Helevetin hyvää joulua.
Kyllä se on varmasti itse aiheutettua...
Anonyymi
1366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ahaaaaaaaa. No helvetin joulut sinnekki ja parempata paskaa oloa. Tsempit <3
Näin sen on pakko olla, viikko sitten juomani 2 olutta aiheuttivat tämän kaiken, jos en olisi niihin koskenut olisin yhtä iloinen ja onnellinen kuin linkissäni olevat ihmiset.
Samaa paskaa ne kaikki on.
Käsite on täysin väärä kun ei osata ymmärtää ihmisten olevan yksilöitä ja toteutetaan kaikkea hatusta heitettyä ja tässä tulee lista kaikista niistä osa-alueista joihin tämän leikin pitäisi vaikuttaa positiivisesti. Mutta kun ei edelleenkään ymmärretä ihmisten olevan yksilöitä niin nämä kaikki kohdat ovat täysin saavuttamattomissa, koska ihmisestä on tullut aivokuollut, kykenemätön yhteiskunnan sontaläjä vailla mitään arvostusta ja elämää.
Oppiminen
Oppimisteoriat (koulukuntien näkemykset oppimisesta)
Taitava oppiminen
Oppimaan oppiminen
Oppimisstrategiat ja -tyylit
Miellekartta
Tavoiteorientaatiot
Oppimisorientaatiot
Oppimismotivaatio
Metakognitiiviset taidot
Elinikäinen oppiminen
Muisti
Muistitutkimus
Muistijärjestelmä (Atkinson ja Shiffrin)
Sensorinen muisti
Työmuisti
Pitkäkestoinen eli säilömuisti
Deklaratiivinen muisti
Proseduraalinen muisti
Tallentaminen
Unohtaminen, unohtamisteoriat
Kieli
Käsitteet ja niiden muodostuminen
Kielen perustasot
Kielen ja ympäristön jäsentämisen (/ajattelun) suhde
Ajattelu
Mielikuvat
Ihmisen ja eläinten ajattelun erot
Ongelmanratkaisu
Päätöksenteko, heuristiikat
Taitava ajattelu
Asiantuntijuus
Luovuus
Älykkyys
Näiden tutkinen ihmisessä vie yksilön elämän pois raiteilta eikä hän voi tehdä mitään. Mutta kunhan ihmisellä on mahdollisemman huono olla ja kaikki asiat menevät tavalla tai toisella piloille niin jossain toisaalla nostetaan ja kilistellään maljoja kun taas saatiin ihmisen elämä tuhottua.
https://unsplash.com/s/photos/happy-people .. tuossa vielä tämä linkki iloisiin ihmisiin jotka eivät varmasti joudu kokemaan mitään vastaavaan josta on vain ja ainoastaan haittaa
Palkkansa saavat jokainen.
Onhan sekin tietenkin, täytyyhän siitä palkkaa saada jos pystyy tuhoamaan yksilöitä ja perheitä, sehän nyt on sanomattakin selvää.
Anulle e-pohjanmaalle samoin
Yritäpä nukkua lisää..ihan kiusakskin..
Uni tulee kyllä helposti kun polttaa sätkän yrttiä, tosin säästelen nykyään näitä pelastavia enkeleitä vain pahan päivän varalle.
Olisikohan tuolla ololla jotakin tekemistä yrttisätkien polttelun kanssa...
Epäilen vahvasti, koska se on ainoa tuote joka on itselleni tärkeä kaikin puolin. Eli kaikki säryt ja kivut katoavat, masennus ja ahdistus katoavat, älykkyys nousee, seksuaaliset halut lisääntyvät, sosiaaliset taidot lisääntyvät, en ole löytänyt yhtään negatiivista asiaa jolla voisin osoittaa kyseistä tuotetta huonoksi. Miksi en siis käyttäisi kun 90 prosenttia kaikista sairauksista ja kuvuista katoaa kuin tuhka tuuleen.
Kauan kokeilin ilmankin, yli vuoden ja kaikki mainitut asiat jotka tuossa mainitsin katoavan kyseisellä tuotteella palasivat hyvin äkkiä takaisin, sellaista virhettä en tee enää koskaan elämässä että lopettaisin. Se mitä joku toinen tästä ajattelee ei kiinnosta, elän omalle hyvinvoinnille, en huonolle ololle.