Mitä kaikkea persut onkaan maallemme tuoneet

Itsenäisyyden.
Kesämökkikulttuurin aikanaan.
Rakentaneet kaupunkimme.
Lukuisia maailmankuuluja urheilijoita, mäkihypystä, rallista, formuloista, keihäänheitosta..
Oman automerkin
Rakentaneet rautatiet, autotiet
Kuljettajat ruokaa ihmisille kauppoihin
Maanviljelevät
Elättävät rikkaat.

Mitä te muut olette saaneet aikaan..
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

No ainakin tänne meidän maalle ne on tuonu kusikulttuurin, kun kännissä hoilaavat pesusaavissa maamme-laulua ja kuseksivat saaviin ja naapurin kukkapuskiin.

1Äänestä
  • Hei, ne siellä vänäjällä ei ole persuja vaan sun serkkus siellä kittaa vodkaa ja kusee nurkkiin.

    Äänestä

  • Ja terroristeja alkavat roudata. Heille näiltä totisesti riittää myötätuntoa muttei omalla kansalle.

    Äänestä

Muitten puolueiden jäsenet on varmaan tehneet ihan samat jutut ja paljon muuta.Ei tätä maata persut yksin ole rakentaneet ehei väärä luulo.

Äänestä

Persuilla on kusijuhlat jokapäivä.

1Äänestä

Persut perustettiin 90 luvulla. Minä en ainakaan muista mitään muuta kuin alamäkeä persupuolueen perustamisesta lähtien...

Äänestä
  • Äläs nyt yhtään yritä, noprmi suomalaista täällä haukutaan joka päivä persuja jonka saavutukset on lueteltu tuossa, vain osa niistä. Meinaatteko ett joku kukkien myydä on maamme rakentanut tai balettitanssija..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Äläs nyt yhtään yritä, noprmi suomalaista täällä haukutaan joka päivä persuja jonka saavutukset on lueteltu tuossa, vain osa niistä. Meinaatteko ett joku kukkien myydä on maamme rakentanut tai balettitanssija..

    Tai pitsanpaistaja?

    Äänestä

Persut kuseksii housuunsa kun se lämmittää niin mukavasti...

1Äänestä

Takin käännön mailma ennätyksen
Audin takontissa matkustamisen maailman ennätyken

Kansan tettämisen ja valehtelemisen ennätyksen
Veronkieron ja kansalaisten huihaus enätysä
Soinin paskan puhumisen ennätys

Missä soini muuten luraa eikös kiinnista selitellä mitä tuli paskaa puhuttua


Kuinaka soini kehtaa

Äänestä

En varsinaisesti persut ole noita asioita tehneet koska persupuoluetta ei ollut olemassakaan ennenvanhaan, mutta tavallinen isänmaallinen kansa kuitenkin. Persut nyt viimeisinä mohikaaneina yrittää säilyttää nuo hyvät arvot, mutta muut eivät halua säilyttää mitään mikä on meidän omaamme. Terroristeja vaan puskevat tähän maahan.

Äänestä

Aloittaja kysyy mitä muut ovat tehneet.

Voi paljonkin.

Esim. SDP nousi aseelliseen kapinaan laillista hallitusta vastaan 1918. Jo syksyllä 1917 demarien kannattajat pistivät yksittäisiä porvareita hengiltä pienen kidutuksen kera.

1920 -luvulla suomalaiset Neuvostoliittoon muuttaneet demarijohtajat järjestivät kouluttuksen punaupseeriksi 1600:lle ent. punakaartilaiselle demarille, jotta heistä tulisi Suomen Neuvostoliittoon liittävän kansanarmeijan johtajisto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itsenäisyyden.
Kesämökkikulttuurin aikanaan.
Rakentaneet kaupunkimme.
Lukuisia maailmankuuluja urheilijoita, mäkihypystä, rallista, formuloista, keihäänheitosta..
Oman automerkin
Rakentaneet rautatiet, autotiet
Kuljettajat ruokaa ihmisille kauppoihin
Maanviljelevät
Elättävät rikkaat.

Mitä te muut olette saaneet aikaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu