Nyt kun puhutaan ainoastaan näistä isis-lapsista eikä esimerkiksi kristityistä lapsista, joilla oikeasti on hätä, niin ketkä tämän isis-lasten hädän ovat nyt yhtäkkiä keksineet? En väitä etteikö joillakin orvoilla lapsilla olisi hätä, mutta onko niillä lapsilla joilla on isis-äidit sekä mahdollisesti isis-isät turvanaan? Onko tämä kaikki punaisten ja vihreihen ihmisten luomaa nyyhkytarinaa vain? Miksi eivät ole ikinä huolissaan kristityistä lapsista joita on murhattu tiertävästi satoja näinä vuosina? Ei kuulu hätähuutoja viherpunaisilta heidän puolusta. Ei kuulu jesidienkään puolesta myötätuntoa. Miksi vihervasemmisto harrastaa valikoivaa ”humanismia”?
Hengenhätäkö?
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuleeko niitä vastauksia?
"Jedi" naisilla ei ole suomalaisia juuria. Siksi hallitusta ei kiinnosta edes humanitäärinen auttaminen. Eikös meillä olekaan enää paikkaa 900:lle kiintiö pakolaiselle? Vai onko nekin varattu kaikki muslimeille välittämättä, mistä he tulevat kunhan tulevat omin jaloin ettei tarvitse noutaa?
Ilkeyttä ja pahuutta harjoittavia punavihreitä.
Aivan aivokuollutta jauhaa muutamasta lapsesta päiväkausia. Miljoonia on ihmisiä näkee nälkää. mutta nyt on tärkeää että muutama suomensukuinen on jäänyt leirille. Onko kansa näin helvetin tyhmää että tämmöinen kiinnostaa. Medialla ja poliitikoilla pitäisi olla joku vastuu että ei tämmösellä toisarvoisella asialla peitetä oikeita ongelmia. Esim. Hoitajien jaksaminen ja vähyys suomessa.mmm.