😷🎄🍫mihin voi valittaa jos rokotuksen kauhuista huolimatta sairastuu lunssaan juuri kun pitäisi lähteä pitkälle ajomatkalle? Hyvin ikävää tämä tämmöinen. Hyvää Tapaninpäivää!
Tapanista mieleen Tuntematon sotilas:
"Nimeni on Pentti Rautajärvi ja tapani tulette tuntemaan."
Tai vääpeli Körmy:
"Nimeni on Körmy ja tapani tulette tuntemaan"
Aivastin monta kertaa
3
70
Vastaukset
- Anonyymi
Päivän vinkkivinkki. Otetaan s-kirjaimeen päättyvä etunimi. Keskimmäiseksi Tapani ja viimeiseksi mikä vaan.
Mikäli tällä tarkoitetaan minua niin minulla ei ole etunimessä missään kohtaa s kirjainta. Jos taas jotakuta muuta niin en tiedä ketään jonka etunimi päättyy s-kirjaimeen , saatikka jotakin Tapania.
Toivottavasti sinun tarkoittamasi lukee vinkkisi.
Olisi perjantaipläjäyksen aika. Aivot ei vaan vielä toimi joten käyköön tämä eilinen lisäyksellä että pääsin hyvin kotiin enkä nukahtanut rattiin myöhäisestä ajankohdasta ja pimeydestä huolimatta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
