onko tämä sitä luonnollista...

Anonyymi

..kahdenkeskistä kanssakäymistä? olenko minä mikki hiiren, aku ankan, marsupilamin, hattivatin, asterixin ja obelixin veli?
"halluja nuo roomalaiset ja riiolaaset ja vietnamilaaset ja ngko'zkalaiset?"
https://www.youtube.com/watch?v=z9WMuzZLH2A

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Välillä :)

    • Oot ihana.🥰✨🎁🎄

    • Anonyymi

      No ei, mutta olisko sulla parempia ehdotuksia Obelix :)

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Unohtamatta tapaasi komunnikoida, minkä olet valinnut ihan itse myös.
        Ap:lle tämä edelleen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohtamatta tapaasi komunnikoida, minkä olet valinnut ihan itse myös.
        Ap:lle tämä edelleen.

        Etkös se ole Sinä joka Sinä muodossa pyrkii "kommunikoimaan" keskustelupalstoilla ja toiset jakavat keskustelevia näkemyksiä? Pystytkö ymmärtämään tuota eroa?

        Miksi ajattelet olevasi tärkeä?


    • Anonyymi

      "Perustuslaille ei ryppyillä!

      Anonyymi
      Tänään 13:48
      UUSI
      Ilmoita
      "Historioitsija, lakimies ja kokenut diplomaatti Jukka Seppinen arvioi, että eronneen pääministeri Antti Rinteen (sd) olisi pitänyt mittauttaa luottamuksensa eduskunnassa ennen eronpyyntöään. Hän viittaa Suomen perustuslakiin ja sanoo Antti Rinteen toimineen vähintään perustuslain henkeä vastaan. Uuden hallituksen muodostamista hän kuvailee palatsivallankumoukseksi henkilötasolla.

      ”Sille paperille (perustuslaille) ei ryppyillä tässä maassa. Aikamme vaatii perustuslain tarkkaa noudattamista. Lakimiehiä tarvitaan”, Seppinen kirjoittaa Puheenvuoron blogissaan."

      Ei uskonto. Ei Jeesus! Mun asiat käsitellään oikeudenkaaressa aikanaan ja ihmisoikeustuomioistuimessa myös. !!!!

      Tthhrjjjj"

      • Anonyymi

        Ryppyilläänkö perustuslaille? Oli muuten Saksasta kun joku uutistoimisto FB tänään ja varmaan useampi TV kanavaa sillä. Miksi tätä paskaa jatketaan. Tilillä 1,90e. Koditon.

        Tthhrjjj


    • Anonyymi

      Milloin saan asianajajan? Niitäkin käy fb. Asianajaja toimiston johtajiakin.

      Ei voi pitää kesä vaatteissa nälissään ilman hygieniaa kodittomana. Muitakin sataa!!!!!!!!!! Univajeessa kidutuksessa!!!!!!!

      Tthhhrjjjjj

      • Anonyymi

        Luntakin sataa siis!

        Tthhrjjj


    • Anonyymi

      LOPETTAKAA SE KIDUTTAMINEN JO!!!!!!

      TTHHRJJJJJJ

    • Anonyymi

      EI VOI KETÄÄN KIDUTTAA NÄIN!!!!

      THHRRJ

    • Anonyymi

      Joko tämä loppuisi jo!!!!!!!!!!!!!!!


      Tthhrjjj

    • Anonyymi

      JAAHAS!!!

      ”Sille paperille (perustuslaille) ei ryppyillä tässä maassa. Aikamme vaatii perustuslain tarkkaa noudattamista. Lakimiehiä tarvitaan, Seppinen kirjoittaa Puheenvuoron blogissaan."

      MISSÄ MUN PERUSTUSLAKI!!!!

      THHRJ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4832
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1319
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      558
      1216
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe