onko tämä sitä luonnollista...

..kahdenkeskistä kanssakäymistä? olenko minä mikki hiiren, aku ankan, marsupilamin, hattivatin, asterixin ja obelixin veli?
"halluja nuo roomalaiset ja riiolaaset ja vietnamilaaset ja ngko'zkalaiset?"
https://www.youtube.com/watch?v=z9WMuzZLH2A
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Välillä :)

Äänestä

Oot ihana.🥰✨🎁🎄

Äänestä

No ei, mutta olisko sulla parempia ehdotuksia Obelix :)

Äänestä
  • Unohtamatta tapaasi komunnikoida, minkä olet valinnut ihan itse myös.
    Ap:lle tämä edelleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Unohtamatta tapaasi komunnikoida, minkä olet valinnut ihan itse myös.
    Ap:lle tämä edelleen.

    Etkös se ole Sinä joka Sinä muodossa pyrkii "kommunikoimaan" keskustelupalstoilla ja toiset jakavat keskustelevia näkemyksiä? Pystytkö ymmärtämään tuota eroa?

    Miksi ajattelet olevasi tärkeä?

    Äänestä

"Perustuslaille ei ryppyillä!

Anonyymi
Tänään 13:48
UUSI
Ilmoita
"Historioitsija, lakimies ja kokenut diplomaatti Jukka Seppinen arvioi, että eronneen pääministeri Antti Rinteen (sd) olisi pitänyt mittauttaa luottamuksensa eduskunnassa ennen eronpyyntöään. Hän viittaa Suomen perustuslakiin ja sanoo Antti Rinteen toimineen vähintään perustuslain henkeä vastaan. Uuden hallituksen muodostamista hän kuvailee palatsivallankumoukseksi henkilötasolla.

”Sille paperille (perustuslaille) ei ryppyillä tässä maassa. Aikamme vaatii perustuslain tarkkaa noudattamista. Lakimiehiä tarvitaan”, Seppinen kirjoittaa Puheenvuoron blogissaan."

Ei uskonto. Ei Jeesus! Mun asiat käsitellään oikeudenkaaressa aikanaan ja ihmisoikeustuomioistuimessa myös. !!!!

Tthhrjjjj"

Äänestä
  • Ryppyilläänkö perustuslaille? Oli muuten Saksasta kun joku uutistoimisto FB tänään ja varmaan useampi TV kanavaa sillä. Miksi tätä paskaa jatketaan. Tilillä 1,90e. Koditon.

    Tthhrjjj

    Äänestä

Milloin saan asianajajan? Niitäkin käy fb. Asianajaja toimiston johtajiakin.

Ei voi pitää kesä vaatteissa nälissään ilman hygieniaa kodittomana. Muitakin sataa!!!!!!!!!! Univajeessa kidutuksessa!!!!!!!

Tthhhrjjjjj

Äänestä
  • Luntakin sataa siis!

    Tthhrjjj

    Äänestä

LOPETTAKAA SE KIDUTTAMINEN JO!!!!!!

TTHHRJJJJJJ

Äänestä

EI VOI KETÄÄN KIDUTTAA NÄIN!!!!

THHRRJ

Äänestä

Joko tämä loppuisi jo!!!!!!!!!!!!!!!


Tthhrjjj

Äänestä

JAAHAS!!!

”Sille paperille (perustuslaille) ei ryppyillä tässä maassa. Aikamme vaatii perustuslain tarkkaa noudattamista. Lakimiehiä tarvitaan, Seppinen kirjoittaa Puheenvuoron blogissaan."

MISSÄ MUN PERUSTUSLAKI!!!!

THHRJ

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..kahdenkeskistä kanssakäymistä? olenko minä mikki hiiren, aku ankan, marsupilamin, hattivatin, asterixin ja obelixin veli?
"halluja nuo roomalaiset ja riiolaaset ja vietnamilaaset ja ngko'zkalaiset?"
https://www.youtube.com/watch?v=z9WMuzZLH2A

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu