Vakaumuksellinen sinkkumies.

En tunnusta mitään jumalaa/ "julkis"uskoa, mutta minulla on oma vakaumuksellisuus/ koodi, jonka mukaisesti minun on elettävä... Olenko sitten ikäänkuin luonut itselleni oman uskonnon? Voisiko näin ajatella, mutta tämä ei perustu aatteellisuuteen, kuten muut uskonnot, vaan terveyteen/ biologisiin/lääketieteellisiin faktoihin ja siten oman terveyden säilyttämiseen "mädässä" maailmassa, jos noin voi sanoa.
Koodini tarkoittaa käytännössä sitä, että voin aloittaa suhteen ainoastaan neitseellisen naisen kanssa. Olipa sitten kyse seksisuhteesta tai parisuhteesta.

Lienen siis aivan oikealla palstalla ja haluaisin tutustua kriteerini täyttävään terveeseen naiseen.
Ajatuksiini voi tutustua enemmän kirjoittelemalla sähköpostiini.. Olen varma, että samanhenkisiä naisiakin on olemassa.

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö terapia tehoa...

    • Anonyymi

      Niin, erilaisia pakkomielteitä on moneen lähtöön, eivätkä ne ilmiselvästikään tuo mukannaan henkistä, älyllistä ja tunneperäistä tasapainoisuutta.

      On myös tekopyhää vaatia toiselta neitsyyttä ellei sitä ole itsekin ja kun pelkkä seksiseurakin kelpaisi, niin ainakin sen jälkeen neitsyys olisi taustapeilissä.

      Terveydestään ja potentiaalin kumppaninsa terveydestä (ei vie tauteja toiselle) on toki hyvä pitää huolta, mutta pakkomieteen asteelle mennessään se ei enää ole tevettä.

      Elämä ja varsinkin sen parhaat vuodet ovat lyhyet / menevät liian nopeasti ja jokaiselle tulee lähtö ennemmin tai myöhemmin. Sitten kuolinvuoteellaan on liian myöhästä pohtia sitä mihin friikkiyksiin on lyhyen elämänsä haaskannut ja elänyt elämänsä ohi.

      • Tuo on ihan tyypillinen värssy ihmiseltä kuka ei ymmärrä vakaumustani..
        Nautin kyllä todella paljon elää terveenä parantumattomista viruksista vapaana.
        -Kiitän tästä omaa koodiani ja elän sen mukaisesti jatkossakin. Ajoittain se on vaatinut voimia ja uskoa on koeteltu elämän varrella, mutta lopulta olen aina tiennyt, että näin on elettävä. Ei ole muuta mahdollisuutta. There´s no room of error..


    • Anonyymi

      Jos ei harjoita esiaviollista seksiä, niin kait se on paha?
      Jos tunnustaudut lgbtpq ihmiseksi, niin sinulle ei saa sanoa että olet outo ja poikkeava.

      Kyllä tässä selvästi huomaa kaksinaismoralismin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      208
      6657
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      110
      5534
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      286
      3574
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3500
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      125
      2527
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2180
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1986
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      57
      1978
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1793
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      104
      1518
    Aihe