Myynti alkaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006355096.html
Itsekin joskus ihan takavuosina simona ampunut taivaallle.Nyt en moneen vuoteen.
Aika siivo kaduilla raketti ym. tähteistä. seuraavana päi
vänä.Sillehän ei voi mitään raketti lentää minne lentää mutta kaikenlaista tötsää putkiloa tikkua katujen varret täynnä.Kun ammutaan niin kerätään jo tuoduissa muovikasseissa edes nämä tähteet pois.
Ilotulitteet.
6
<50
Vastaukset
Melkein puolet suomalaisista kieltäisi gallupissa ilotulitteiden kuluttajakäytön. Olisiko tässä kansalaisaloitteen paikka? Ilotulitteet pois taviksilta.
- Anonyymi
Kansalaisaloite asiasta meni jo eduskuntaan,mutta lakia ei ole vielä saatu tehtyä. Itse asiassa parasta olisi jättää rakettihommat luvan omaaville ammattilaisille tai Kim Jong Unille. Kim on pieni rakettimies henkeen ja vereen.
- Anonyymi
Lieksan kaupunki 20 000euroa...?
LÖYSÄÄ RAHAA?- Anonyymi
0 POIS ELI n.2000 euroa!
- Anonyymi
Varastelkaa vain konteista ilotulitteet, niin Bauhausin ja Hong Kongin lisäksi lopettaa myös Tokmanni:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ilotulitekontista-varastettiin-raketteja-tuhansien-eurojen-arvosta-kouvolassa-toisen-kontin-murtoyritys-epaonnistui/7674232#gs.owung9- Anonyymi
Jesss, ei haittaa vaikka loppuisi paukuttelu! Olsipahan muutamaa silmä ja sormivammaa vähempänä joillakin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2374094Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän402449Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h552022Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4751928Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431780Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.931636Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh241374Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A331125Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1201070Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?91054