Hyvästi, persuhallituksen aktiivimalli!

Hyvästi, aktiivimalli! Persujen hallituskaudella luotu Leikkuri piinasi työkyvytöntä Kallea vuoden – ”Helpotus, että tällainen hölmöläisen homma loppuu”
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

PerusSuomalaiset sai tämänkin aktiivimalli-vääryyden korjatuksi.

Mitä Suomi olisikaan ilman PerusSuomalaisia. ?

Äänestä
  • Kiitos PerusSuomalaiset. ......Kiitos. !

    PS laittoi punikit vapisemaan heidän kannatuksiensa romahtamisen myötä.
    PerusSuomalaiset ovat avanneet Suomenkansan silmät.

    Sokea PunaVihreys on tullut tiensä päähän. !

    Äänestä

  • Valetta, persut olivat hallituksessa ajamassa tätä sadistista aktiivimallia, Huhtalaari ja Halla-ahokin kannatti sitä.

    Nyt persut ovat oppositiossa vastustamassa hallitusta joka lopetti tämän sadistisen aktiivimallin.

    Äänestä

  • PerusSuomalaiset ei tarvitse olla edes hallituksessa, sillä heidän vaikutuksensa on niin suurta, että PunaVihreäKepu hallinto taipuu kuin heinänkorsi hennossa tuulessa siihen päätökseen, mitä PerusSuomalaiset ovat tavoitelleet.

    PerusSuomalaisuus on pelottavaa PunaVihreistölle.

    PerusSuomalaisuus vie kannatuksen PunaVihreistöltä ja sitä myöten pohjan älyttömyydeltä.

    Tämä on vain pelkkää hyvää Suomalaisille. !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    PerusSuomalaiset ei tarvitse olla edes hallituksessa, sillä heidän vaikutuksensa on niin suurta, että PunaVihreäKepu hallinto taipuu kuin heinänkorsi hennossa tuulessa siihen päätökseen, mitä PerusSuomalaiset ovat tavoitelleet.

    PerusSuomalaisuus on pelottavaa PunaVihreistölle.

    PerusSuomalaisuus vie kannatuksen PunaVihreistöltä ja sitä myöten pohjan älyttömyydeltä.

    Tämä on vain pelkkää hyvää Suomalaisille. !

    Oletko kännissä vai huumeissa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletko kännissä vai huumeissa?

    Kun persusta kyse niin kiljua se on vetänyt. Ämpäri on persun ystävä.

    Äänestä

Kokoomuskoirien, Keskustan ja Sinisten oksennus koko aktiivimalli.

Äänestä

HS-gallup: Perussuomalaisten kannatus kasvaa yhä!

Äänestä

Ymmärtää työtä vieroksuvien vasurien helpotuksen asiaan vaikka en itsekään mallin kannalla ollut vaikka töissä päivät olenkin.
Tämäkin palsta on yhtä työttömien vasurien aamusta iltaan huutelua persuista täynnä kun töiden jälkeen piipahtaa lukemassa. Jotain raippaa niille on saatava tilalle.

Äänestä
  • Olet niin väärässä et voi vaatia muillee raippaa ja itselles palkkaa,mutta hei voit antaa oman työpaikkasi työttömälle sun kaltainen tyyppihän pärjää aina ilmankin .

    Äänestä

Aktiivimallista oli enemmän haittaa kun hyötyä, tuokin pitäisi tutkia ettei kukaan enää tuollaisesta haaveile jatkossa.

Äänestä
  • Aivan. Jo pelkkänä ajatuksena täysin absurdi. Kertoo vain poliitikkojen kusipäisyydestä.

    Äänestä

Gallup: Kumpi kasvattaa enemmän valtionvelkaa, tukijullaus vai harmaatalous/veronkierto?

Äänestä
  • No ainakin nuo kaikki kasvattaa sitä.

    Äänestä

Jo on alkanut vinkuminen siitä pakollisesta postiivisesta aktiivimallista, jossa kaikki pitkäaikaisstyöttämät pääsevät työkykyselvitykseen. Kuulema itse paremmin tietää, että ei ole työkykyinen ja silti pitää olla mukamas työttämän statuksella.
Antti Rinnekin sanoi että jatkossa ei osatyökykyisetkään chillaile.

Äänestä
  • Käärin kelan päätökseen mahtijointin. Siitä kuva liitteeksi työhakemukseen niin saa olla rauhassa. Letkeää menoa aamukahvilla iltapäivällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvästi, aktiivimalli! Persujen hallituskaudella luotu Leikkuri piinasi työkyvytöntä Kallea vuoden – ”Helpotus, että tällainen hölmöläisen homma loppuu”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu