Hyvästi, aktiivimalli! Persujen hallituskaudella luotu Leikkuri piinasi työkyvytöntä Kallea vuoden – ”Helpotus, että tällainen hölmöläisen homma loppuu”
Hyvästi, persuhallituksen aktiivimalli!
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Linkki unohtui: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/22712d32-baf2-432c-8196-171acb695318
- Anonyymi
PerusSuomalaiset sai tämänkin aktiivimalli-vääryyden korjatuksi.
Mitä Suomi olisikaan ilman PerusSuomalaisia. ?- Anonyymi
Kiitos PerusSuomalaiset. ......Kiitos. !
PS laittoi punikit vapisemaan heidän kannatuksiensa romahtamisen myötä.
PerusSuomalaiset ovat avanneet Suomenkansan silmät.
Sokea PunaVihreys on tullut tiensä päähän. ! - Anonyymi
Valetta, persut olivat hallituksessa ajamassa tätä sadistista aktiivimallia, Huhtalaari ja Halla-ahokin kannatti sitä.
Nyt persut ovat oppositiossa vastustamassa hallitusta joka lopetti tämän sadistisen aktiivimallin. - Anonyymi
PerusSuomalaiset ei tarvitse olla edes hallituksessa, sillä heidän vaikutuksensa on niin suurta, että PunaVihreäKepu hallinto taipuu kuin heinänkorsi hennossa tuulessa siihen päätökseen, mitä PerusSuomalaiset ovat tavoitelleet.
PerusSuomalaisuus on pelottavaa PunaVihreistölle.
PerusSuomalaisuus vie kannatuksen PunaVihreistöltä ja sitä myöten pohjan älyttömyydeltä.
Tämä on vain pelkkää hyvää Suomalaisille. ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PerusSuomalaiset ei tarvitse olla edes hallituksessa, sillä heidän vaikutuksensa on niin suurta, että PunaVihreäKepu hallinto taipuu kuin heinänkorsi hennossa tuulessa siihen päätökseen, mitä PerusSuomalaiset ovat tavoitelleet.
PerusSuomalaisuus on pelottavaa PunaVihreistölle.
PerusSuomalaisuus vie kannatuksen PunaVihreistöltä ja sitä myöten pohjan älyttömyydeltä.
Tämä on vain pelkkää hyvää Suomalaisille. !Oletko kännissä vai huumeissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko kännissä vai huumeissa?
Kun persusta kyse niin kiljua se on vetänyt. Ämpäri on persun ystävä.
- Anonyymi
Kokoomuskoirien, Keskustan ja Sinisten oksennus koko aktiivimalli.
- Anonyymi
HS-gallup: Perussuomalaisten kannatus kasvaa yhä!
- Anonyymi
Ymmärtää työtä vieroksuvien vasurien helpotuksen asiaan vaikka en itsekään mallin kannalla ollut vaikka töissä päivät olenkin.
Tämäkin palsta on yhtä työttömien vasurien aamusta iltaan huutelua persuista täynnä kun töiden jälkeen piipahtaa lukemassa. Jotain raippaa niille on saatava tilalle.- Anonyymi
Olet niin väärässä et voi vaatia muillee raippaa ja itselles palkkaa,mutta hei voit antaa oman työpaikkasi työttömälle sun kaltainen tyyppihän pärjää aina ilmankin .
- Anonyymi
Aktiivimallista oli enemmän haittaa kun hyötyä, tuokin pitäisi tutkia ettei kukaan enää tuollaisesta haaveile jatkossa.
- Anonyymi
Aivan. Jo pelkkänä ajatuksena täysin absurdi. Kertoo vain poliitikkojen kusipäisyydestä.
- Anonyymi
Gallup: Kumpi kasvattaa enemmän valtionvelkaa, tukijullaus vai harmaatalous/veronkierto?
- Anonyymi
No ainakin nuo kaikki kasvattaa sitä.
- Anonyymi
Jo on alkanut vinkuminen siitä pakollisesta postiivisesta aktiivimallista, jossa kaikki pitkäaikaisstyöttämät pääsevät työkykyselvitykseen. Kuulema itse paremmin tietää, että ei ole työkykyinen ja silti pitää olla mukamas työttämän statuksella.
Antti Rinnekin sanoi että jatkossa ei osatyökykyisetkään chillaile.- Anonyymi
Käärin kelan päätökseen mahtijointin. Siitä kuva liitteeksi työhakemukseen niin saa olla rauhassa. Letkeää menoa aamukahvilla iltapäivällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras981514Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva204966- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703