Ne on niin lutusen realistisia ja järkeviä.
Persut on ihania
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan ei näköjään ole eri mieltä.
- Anonyymi
Punavihreät ystävämme tykkää ihan pirusti perussuomalaisista ja Raamatunsanasta, kun ne käy niin kipeästi, että kutkuttaa ja tukka nousee pystyyn ja silimät moljottaa suihtirenkaina pitkänaikaa yhteen kohti.
Sellaista euforiaa eivät muuten kokisi. - Anonyymi
Meillä on kotona valistettu tyttäriä, että muiden kanssa ei sitten edes seurustella, ellei ole perussuomalaista maailmankatsomusta ja hyvin tuntuu oppi menneen perille. Fiksuja nättejäkin ovat.
- Anonyymi
PS gallupkannatus on jo 23 %. Viime vaaleissa nukkuvia oli 28 % äänioikeutetuista. Todennäköisesti moni nukkuva äänestäisi herättyään persuja.
- Anonyymi
Kiitos aloittaja tuosta.
- Anonyymi
Ruotsidemokraattien kannatus on jo yli 30 %.
- Anonyymi
Kiitos, että persut on olemassa.
- Anonyymi
Olen ollut perussuomalainen keväästä 2011.
Katumus iski kesällä 2017 kun puolue hajosi.
Mutta. Puolue hajosi oikeaan suuntaan.
Vihdoinkin ihra-Soini näytti epärehelliset tavoitteensa ja minun oli todella helppo siirtyä rehellisten voittajien puolelle.
Halla-aho on parasta, mitä suomen poliittisessa rikoshistoriassa on tapahtunut - rehellinen mies.
On päivän selvää, että aikanaan tulen kuolemaankin perussuomalaisena. Toisin kuin sairaat väittää, puolue ei ole natsismia nähnytkään. Ja maahanmuutto on vain yksi sivu agenda sadasta muusta asiasta, joita puolue ajaa kansamme hyväksi.- Anonyymi
Halla-aho sanoi perussuomalaisten hajotessa, ettei se ole välttämättä huono asia, näin se on osoittautunut olevan.
Läski-Soini villiintyi jopa niin, että alkoi käydä omien äänestäjien kimppuun mamuttamalla ja keksimällä moottoripyörä, sekä veneveroja. Läski on nyt poliittinen ruumis ja kuopattu pois rasittamasta PS puoluetta, samoin kuin muutkin Sinisiin loikanneet petturihenkiset. Hillo oli hetken makeaa näille, mutta loppu poliittisen historian häpeällisin.
Todellinen onnenpotku tuolloinen puolueen jakaantuminen ja sakan suodattuminen pois. Olisi muuten monelle muullekin puolueelle tervehdyttävä toimenpide, esim. kepu ja vasemmistoliitto, suvakit omiin lahkoihinsa.
- Anonyymi
Persut on terävä piikki mukasuvaitsevaisten herkässä hipiässä.
- Anonyymi
Ilman persuja vihervassareilla ei olis ketään jota vihata ja sehän olis aivan kauheaa se!
- Anonyymi
Kyllä meillä SINISESSÄ TULEVAISUUDESSA ajatellaan vähän eritavalla. Koska katumuskaan ei enää auta niin uuteen nousuun vaan, Vaaliliittoon kenen kanssa pääsee.
- Anonyymi
PS voittaa seuraavat vaalit ja ensimmäiseksi apupuolueeksi ilmoittautuu Sekoomus puolue ja kaiken varalta ruosalaiset. Keskusta liittyy myös ennen lopullista häviämistä kartalta.
- Anonyymi
Ruotsalaisia ei varmasti ole, jos ja kun siellä on PS.
- Anonyymi
Timppa saa käydä rauhassa raveissa ja kannattaa Lutonia. Harvoin pystyy epäonnistumaan käänteissään niin nopeasti, mutta sellaista sattuu, kun luulee olevansa aina oikeassa. No, Soinillakin oli hyvät ajat, mutta Halla-aho uskalsi sanoa asiat, niinkuin ne on, ilman mitään rasismia, vaikka häviölle jääneet siitä koko ajan meuhkasivat.
Vihreä Linkolahan sanoi, ettei rasismia ole olemassakaan, vaan miehet vain puolustavat reviirejään. Suvakkitytöt meuhkaa rasismista, koska Lähi-Idän pojille halutaan antaa mahdoliisuus seurustella suomityttöjen kanssa. Lähi-Idän tytöille taas tällainen on täysin kiellettyä, siitä pitää muslimiveljet huolen, että sellaista suvaitsevaisuutta tällä kertaa. - Anonyymi
Sitä Suomi tarvii nyt realisteja ja rohkeita miehiä naisia !! Ei penikoita joilla pitää olla avustaja joka alalla. Miksi pääministeri jos mitään ei osaa ??? sumi on mennyt takaapäin viimeisinä vuosina ja näyttää että tämä vain lisääntyy!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455090Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131604Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481309Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella121264- 131153
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171027Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76989Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4960Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah59795Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27773