Vaadin 7-päiväistä työviikkoa!

Lomailemaan ehtii sitten eläkkeellä!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tää on kyllä melkeen tottakin. Ja voisihan niinkin olla ehkä. Mitä raivolla, jos ei saleile edes.

Äänestä

Vaadin että kaikki työt tehdään roboteilla ja kaikki päivät on lomapäiviä

Äänestä
  • Jos nyt taas kokoomus saisi päättää dunarit tekisivät v ielä 7 päivää viikossa ja 10',tunntia. Päiväss

    Sdp on tämän muutoksen hoidellut

    Kaikki duunarit sis jokapäivä töissä käyvät pikkupomotkin jotka olette kokoomuslaisia b oisitte hyvinkin tehdä tätä kokoomuksen malin työaikaa vieläkin en kiellä vai kinostaakos sdp politiikka enmmän.

    Äänestä

Vaadin, että työläiset ymmärtävät työn itsessään olevan palkka, ja että he lakkaisivat vaatimasta rahallista korvausta työstään. Aivan naurettavaa sellainen. Ruokakupongit riittäkööt hyvitykseksi siitä, että he saavat työskennellä. Työ on nimittäin etuoikeus, sillä kaikilla ei ole työpaikkaa!

Äänestä

7 päivää duunia ja siihen 4 päivää vapaata. Sopisi mulle.

Äänestä

Vapaaehtoiset orjat olisivat hyvä Suomen taloudelle, johtajat voivat sitten lomailla ja vetää miljoonapalkkoja. Sinä teet niska limassa duunia ja jäät lapsettomaksi. Ehkä itsemurhakin alkaa houkuttaa.

Näinhän Etelä-Koreassa on nyt käynyt, kun koittavat lyhentää työviikkoa 68 tuntisesta 52 tuntiseksi. Samalla on huomattu, että itsemurhatilastot ovat maailman kärkeä ja syntyvyys matalinta. Kyykytyksen seuraukset tunnetaan.

Äänestä
  • Onkos siis etelä korea ohittanut japanin itsaritilastossa,sellaista se tekee,jos ihmisen elämässä on vain työ.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onkos siis etelä korea ohittanut japanin itsaritilastossa,sellaista se tekee,jos ihmisen elämässä on vain työ.

    Etelä-Korea kirjoitetaan väliviivalla, lisäksi maiden nimet on tapana kirjoittaa isolla alkukirjaimella.

    Pilkun jälkeen tulee aina välilyönti.

    🧐

    Äänestä

Pahoitan mieleni töistä, eli ei tartte mennä.

Äänestä

Sikku kupsahtaa, ehtii lomailla! eläkkeitä ei tarvita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lomailemaan ehtii sitten eläkkeellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu