Kenen syy, että prinsessa Diana kuoli?

Anonyymi

Tässä erilaisia vaihtoehtoja, esittäkää omanne:

Syyllinen on:

1. Dodi Al Fayedin henkivartija Trevor Rees-Jones, joka istui etupenkillä ja joka ainoana jäi henkiin. Henkivartijan tehtävä oli vartioida Dodin henkeä, ja kuljettaja vaaransi sen ajamalla liian lujaa. Henkivartija salli sen.

2. Dodi Al Fayed himself, koska todennäköisesti käski kuljettajaa ajamaan liian lujaa.

Lisäksi vei Dianan Rizt-hotelliin kuvaajien ulottuville, vaikka omisti luksushuoneiston Pariisissa, jossa olisivat voineet olla paremmin rauhassa. Halusiko brassailla Diananlla muille? Vai esitellä Dianalle perheensä omaisuutta, niin kuin jotkut sanoivat.

3. Kuljettaja, joka totteli Fayedia ja rikkoi liikennesääntöjä ajamalla ylinopeutta.

4. Prinssi Charles, joka välttämättä avioerossa halusi, että Dianalta otetaan pois arvonimi "Her Royal Highness". Se tarkoitti myös sitä, että Diana menetti kruunun kustantaman henkivartijan, joka olisi voinut estää onnettomuuden, koska olisi ollut mukana.

5. Diana itse, kun salli ylinopeuden.

6. Camilla Shand, nykyinen Windsor, joka ei halunnut nuorena odottaa Charlesia, joka lähetetettiin ulkomaille, vaan meni naimisiin Barker-Bowlesin kanssa. Kuitenkin viritteli salasuhdetta Charlesin kanssa. Tämä johti Dianan ja Charlesin avioliiton epäonnistumiseen ja Dianan suhteisiin.

7. Englannin salainen palvelu, joka halusi estää Dianan oletetun avioitumisen muslimin kanssa. Englannin tulevan kuninkaan äiti oli liian kiinnostunut muslimikulttuurista.

8. ?

0

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

        Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
        Ikävä
        102
        9659
      2. Persut: haluamme lisää veroja!

        Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
        Maailman menoa
        76
        4967
      3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

        https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
        Maailman menoa
        55
        4702
      4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

        Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
        Maailman menoa
        1
        2732
      5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        9
        2431
      6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

        Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
        Ikävä
        105
        1662
      7. Miksi pitäisit enemmän

        Minusta kuin siitä toisesta?
        Ikävä
        45
        1458
      8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

        🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
        Ikävä
        51
        1397
      9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

        Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
        Lieksa
        58
        1397
      10. Tämmönen höpsö

        Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
        Suhteet
        44
        1306
      Aihe