Busseja Aleksanterinkadulle

Kuinka ihmeessä sinne hälytysajoneuvojen ja muun liikenteen sekaan mahtuu kapealle kadulle?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No tämä on taas sitä tyypillistä hölmöläisten liikennesuunnittelua. Eihän tuossa mahdu bussit kunnolla edes kääntymään. Tästä on tulossa taas kiva fiasko.

Äänestä
  • Taas menee kaikki ihan pieleen.

    Äänestä

Onko siellä niin paljon hälytysajoneuvoja, että busseilla on vaikeuksia mahtua sekaan? Viisivuotias muksuni rakastaa sellaista näkyä, tuon hänet katsomaan.

Äänestä
  • Ei naurata, jos olet vuotamassa kuiviin eikä ambulanssi pääse tykösi.

    Äänestä

Voitaisiin ottaa Tuomiokirkonkatu myös käyttöön .

Äänestä

Pelastuslaitos ei näe asiassa mitään ongelmaa, mutta eihän ne nyt mistään mitään tiedä.

Äänestä

Katsotaan koska tapahtuu ensimmäinen iso vahinko. Sitten vasta ihmetellään tosissaan.
Tuuri loppuu joskus.
Olen itse sitä keskusta aluetta kauhulla katsellut, kunnossapito, jakelu toiminta, pelastus. Kunnon lumipyry, ja liukkaus niin alkaa tapahtumaan.
Terveisin Tampereen mies 45v.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuinka ihmeessä sinne hälytysajoneuvojen ja muun liikenteen sekaan mahtuu kapealle kadulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu