Kun tuli tehtyä huonoja päätöksiä. Pitäisi älytä ne päätösten seuraukset myös. Oikea mies olisi lyönyt nyrkkiä pöytään Sipilän "kouhotuksille". Mutta ymmärtäähän sen kun noin makealle paikalle pääsee tavallinen talliainen että siitä ei hevin luovu. Sinisiin jääminen oli poliittisen uran loppu hänen kohdallaan.
Lindsröm itkee mediassa
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
kun olet suusi aukaissut kerro vielä mitä kulissien takana tapahtuu hallituksessa.
koska on selvää että joku on on aina ylempänä joka on kehäkettu jyrää aloittelijat
sormenympärille kuin tahtoo.
uudessa hallituksessa halla-aho ole luja ei milliäkään periksi.
ja asioita vastapuolella mikä kanta vastattava tiedolla.
Suuree ainoastaan sitä, että hillotolppa lähti perseen alta.
Siniperse itkee menetettyä asemaa. Jos tekee huonoja päätöksiä niistä joutuu maksamaan.
Saa se sopeuttamis rahaa enemmän ku duunarit saa palkkaa
Mutta ei tule saamaan työtä ja tokkopa haluaakaan kun vain kelliä sopeutusrahalla ja syödä nakkeja mukista.
Tullaan muistamaan köyhän köyhistäjänä, pahimpana riistäjänä jolta jopa taivaan portit suljetaan.
Sinisille kävi kaikille köpelösti.
huimin pudotus oli Maria Lohelalla : Kansakunnan toiseksi korkeimmalta pallilta puhemiehestä suoraan kulkematta vankilan kautta Hjalliksen kahvinkeittopiiaksi.
Se se on haipakkaa alamäkeä se
Taitaa ex-työministerin sopeutumisrahakausi olla vain vuoden mittainen ja reilu 2000 eukkua kuussa.
Eipä tuo aktiivimalliin kaatunut vaan loikkaan persuista sinisiin. Teki hyvänkin päätöksen armahdettuaan tuhansia yli 60-vuotiaita työttömiä eläketuelle.
Senkin teki vain auttaakseen sipilää työllisyys-/työttömyystavoitteissaan. Sama puljaus tehtiin kerran aiemminkin ja kuuluu oikeiston qwarttaalituloksen parannuskikkoihin. Muutenhan sen ainut kikka siihen on työttömyysturvan heikennys/poisto, jolla luodaan helposti 60 000 uutta työpaikkaa(kokoomus/orpo).
Lindström työskenteli Voikkaan paperitehtaalla 1984–2006, Stora Enson Anjalankosken tehtailla 2007–2008 ja Kymin paperitehtaalla 2008 ja 2010. Hän on opiskellut laborantiksi.[3]
Onkohan laborantin hommat enää hallinnassa?
Nykyosaaminen vaatii uudelleenkoulutusta!
Ilman+kikyä+ja+aktiivimallia+työllisyysaste+voisi+hyvinkin+olla+75+%+mitattuna+kokoaikatyöllä,+koska+normaalisti+työllisyysaste+kohoaa+huippusuhdanteessa+n.+3+%,+kun+se+nyt+kohosi+puolet+tästä.
hyvin niin kuin näkee että herrat on pehmeän laskun laatineet jos ei tule valittua.
Tarkoittaa että pelkää joutua duunareiden sekaan kun saa turpiin kunnolla?
hallitus on tehnyt seläntakana sopimuksen ilman kansan mielipidettä.
että suomen kansan alistaminen maahaanmuuton alle .
kerro mitä tiedät-
Persuja ottaa päähän kun Lindström kertoi julkisuuteen kuinka olemattomalla tietämyksellä ja kokemuksella persujen eduskuntaryhmä teki päätöksiä edellisessä hallituksessa istuessaan. Kokoomus pyöritteli persuja miten tahtoi ja taputteli kuin koiraa kun se istuu käskettäessä.
Sellupää olemattomine tietämyksineen lähti kortistoon, petturi rotta.
Saman tietämättömyyden varaan kokoomus varmaan laskee nytkin kun miettii persujen kanssa hallitukseen menoa. Pääsevät taas kyykyttämään täysillä ja samalla persujen kannatus romahtaa taas.