Ottakaa mallia uudesta pääministeristämme ja hankkikaa asunto läheltä työpaikkaa, niin ei tarvitse koko ajan urputtaa polttoaineiden hinnan noususta!
https://www.seiska.fi/Uutiset/Todellinen-arvokohde-Tassa-on-paaministeri-Sanna-Marinin-uusi-asunto-Eduskuntatalon
https://www.seiska.fi/Uutiset/Todellinen-arvokohde-Tassa-on-paaministeri-Sanna-Marinin-uusi-asunto-Eduskuntatalon
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomalaisia johdetaan esimerkin voimalla ja suomi toimii esimerkkinä muulle maailmalle.
Aikas kivalla paikalla kiva lukaali. On rahhoota.
Kaikilla ei ole varaa muuttaa töiden lähelle. Kaupungistamispolitiikka on laskenut asuntojen hinnat pikkupaikkakunnilla,niin alas, ettei ole mitään mahkuja vaihtaa asuntoa kaupunkiasuntoon. Silti työpaikat ovat isoissa kaupungeissa.
Ja sitten kun työpaikka vaihtuu, rakennetaan taas uusia asuntoja uudelle paikkakunnalle, ja jätetään vanha homehtumaan, eikö vihreät voisi ehdottaa että siirrytään kotamajoitukseen, kätevä siirtää eikä jätä jälkiä.
Mutta se tulisijan jättämä jälki häiritsee mielikuvaa luonnontilaisesta metsästä