Erositteko kirkosta Päivi Räsäsen vuoksi vai odotatteko, että Päivi Räsänen eroaa kirkosta? Tänäkin vuonna? Tulossa on uusi tuomion vuosi, vihapuhetta tiedossa, Päivi kyllä JAKSAA!
Tuomitsijan vuosi 2020
13
119
Vastaukset
- Anonyymi
Pitihän tästä aiheesta avata uusi keskustelu, kun aikaisemmassa ei löytynyt mitään konkretiaa syytösten tueksi.
- Anonyymi
Kumpi mielestänne radikaalimpi? Räsänen vai Abbas Bahmanpour?
https://yle.fi/uutiset/3-6913502
"Islam-ilta saatiin tiistaina 29.10. päätökseen, mutta netissä keskustelu on jatkunut kiivaana. Suurinta kohua synnytti ohjelmassa vierailleen suomalais-iranilaisen imaami Abbas Bahmanpourin lausunto sharia-laista ja homoseksuaalisuudesta."
- Anonyymi
Päivi Räsänen on useita kertoja leimannut julkisesti homoseksuaalisuuden "häpeäksi ja synniksi". Suomen laki kieltää kansanryhmään, kuten seksuaaliseen suuntautumiseen perustuvaan kansanryhmään, kohdistuvan kiihottamisen. Siihen Räsänen on syyllistynyt. Siitä on turha täällä koettaa olemattomaksi tehdä eikä Räsänen itse sanoistaan ole perääntynyt. Hän toistaa samaa yhä uudelleen, pitäen itse asian jatkuvasti esillä.
- Anonyymi
Se on vain tosi, sanotpa sinä mitä vain. Kuvitteletko, että Päivi on yksin tässä asiassa - ei ole. Eikä se ole Päivin , vaan Jumalan sanassa sanottua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on vain tosi, sanotpa sinä mitä vain. Kuvitteletko, että Päivi on yksin tässä asiassa - ei ole. Eikä se ole Päivin , vaan Jumalan sanassa sanottua.
Se että Päivin lisäksi on muitakin vihapuhujia, ei itse asiaa oikeakse tee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se että Päivin lisäksi on muitakin vihapuhujia, ei itse asiaa oikeakse tee.
Päivi Räsänen ei harjoita vihapuhetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päivi Räsänen ei harjoita vihapuhetta.
Kyllä Päivin vihapuheelle on nyt kerta kaikkiaan pantava piste.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Päivin vihapuheelle on nyt kerta kaikkiaan pantava piste.
Hanki sitten ase.
- Anonyymi
PasiToivonen2 kirjoitti:
Hanki sitten ase.
Perussuomalaisen neuvo, kiitos ei.
- Anonyymi
Homoseksuaalisen aktin leimaaminen synniksi ja häpeäksi on vihapuhetta ja homojen leimaamista syntisiksi ja häpeällisiksi ihmisiksi. Raamattua eivät tässä kohtaa kaikki kristityt tulkitse samalla tavalla, ja sinä tiedät sen. Homous on synnynnäistä. Se ei ole sairaus eikä se ole synti. Tällaiset leimaavat puheet loukkaavat homoja ja heidän ihmisarvoaan. Raamatussa on monta muutakin kohtaa, josta emme nyky-yhteiskunnassa voi mallia ottaa. Emme kivitä enää ihmisiä. Itse presidentti Niinistö vaatii loppua vihan lietsomiselle, mutta sinun kaltaisiltasi "kristityiltä" se ei taida onnistua.
- Anonyymi
Päivi ymmärsi puolustaa aktiivimallia ja äänestää sen säilyttämisen puolesta. Siitä eivät työttömät suomi24 kommentaattorit pidä!
- Anonyymi
Kristillisdemokraattien tulisi huomioida että vihapuhe ei vanhene koskaan. On useita kannanttoja tallenteissa aina 1970 luvulta alkaen
- Anonyymi
Sinunkin kannattaa tuo huomioida. Kristillisdemokraatit eivät ole tuossa asiassa mitenkään eri asemassa kuin kukaan muukaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793