Erositteko kirkosta Päivi Räsäsen vuoksi vai odotatteko, että Päivi Räsänen eroaa kirkosta? Tänäkin vuonna? Tulossa on uusi tuomion vuosi, vihapuhetta tiedossa, Päivi kyllä JAKSAA!
Tuomitsijan vuosi 2020
13
162
Vastaukset
- Anonyymi
Pitihän tästä aiheesta avata uusi keskustelu, kun aikaisemmassa ei löytynyt mitään konkretiaa syytösten tueksi.
- Anonyymi
Kumpi mielestänne radikaalimpi? Räsänen vai Abbas Bahmanpour?
https://yle.fi/uutiset/3-6913502
"Islam-ilta saatiin tiistaina 29.10. päätökseen, mutta netissä keskustelu on jatkunut kiivaana. Suurinta kohua synnytti ohjelmassa vierailleen suomalais-iranilaisen imaami Abbas Bahmanpourin lausunto sharia-laista ja homoseksuaalisuudesta."
- Anonyymi
Päivi Räsänen on useita kertoja leimannut julkisesti homoseksuaalisuuden "häpeäksi ja synniksi". Suomen laki kieltää kansanryhmään, kuten seksuaaliseen suuntautumiseen perustuvaan kansanryhmään, kohdistuvan kiihottamisen. Siihen Räsänen on syyllistynyt. Siitä on turha täällä koettaa olemattomaksi tehdä eikä Räsänen itse sanoistaan ole perääntynyt. Hän toistaa samaa yhä uudelleen, pitäen itse asian jatkuvasti esillä.
- Anonyymi
Se on vain tosi, sanotpa sinä mitä vain. Kuvitteletko, että Päivi on yksin tässä asiassa - ei ole. Eikä se ole Päivin , vaan Jumalan sanassa sanottua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on vain tosi, sanotpa sinä mitä vain. Kuvitteletko, että Päivi on yksin tässä asiassa - ei ole. Eikä se ole Päivin , vaan Jumalan sanassa sanottua.
Se että Päivin lisäksi on muitakin vihapuhujia, ei itse asiaa oikeakse tee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se että Päivin lisäksi on muitakin vihapuhujia, ei itse asiaa oikeakse tee.
Päivi Räsänen ei harjoita vihapuhetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päivi Räsänen ei harjoita vihapuhetta.
Kyllä Päivin vihapuheelle on nyt kerta kaikkiaan pantava piste.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Päivin vihapuheelle on nyt kerta kaikkiaan pantava piste.
Hanki sitten ase.
- Anonyymi
PasiToivonen2 kirjoitti:
Hanki sitten ase.
Perussuomalaisen neuvo, kiitos ei.
- Anonyymi
Homoseksuaalisen aktin leimaaminen synniksi ja häpeäksi on vihapuhetta ja homojen leimaamista syntisiksi ja häpeällisiksi ihmisiksi. Raamattua eivät tässä kohtaa kaikki kristityt tulkitse samalla tavalla, ja sinä tiedät sen. Homous on synnynnäistä. Se ei ole sairaus eikä se ole synti. Tällaiset leimaavat puheet loukkaavat homoja ja heidän ihmisarvoaan. Raamatussa on monta muutakin kohtaa, josta emme nyky-yhteiskunnassa voi mallia ottaa. Emme kivitä enää ihmisiä. Itse presidentti Niinistö vaatii loppua vihan lietsomiselle, mutta sinun kaltaisiltasi "kristityiltä" se ei taida onnistua.
- Anonyymi
Päivi ymmärsi puolustaa aktiivimallia ja äänestää sen säilyttämisen puolesta. Siitä eivät työttömät suomi24 kommentaattorit pidä!
- Anonyymi
Kristillisdemokraattien tulisi huomioida että vihapuhe ei vanhene koskaan. On useita kannanttoja tallenteissa aina 1970 luvulta alkaen
- Anonyymi
Sinunkin kannattaa tuo huomioida. Kristillisdemokraatit eivät ole tuossa asiassa mitenkään eri asemassa kuin kukaan muukaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892