Eikö teillä teisteillä ole muuta puhuttavaa kuin "Ateistit sitä ja ateistit tätä!"?
Mitä jos puhuttaisiin välillä siitä, miten "teistit sitä ja teistit tätä?"
Luulisi, että teistien tekemisistä ja sanomisista riittäisi enemmän kerrottavaa kuin ateistien vastaavista teoista ja sanoista tai siitä, millaisia he ovat?
Sehän jo tiedetään, miten pahoja te teistit olette ja miten paljon te teette kaikenlaista pahaa ja puhutte vihapuheita!
Ja miten tyhmiä ja vähä-älyisiä te olette! Hulluja jopa!
Ihan mielisairasta porukkaa nuo teistit!
Mitä jos puhuttaisiin välillä siitä, miten "teistit sitä ja teistit tätä?"
Luulisi, että teistien tekemisistä ja sanomisista riittäisi enemmän kerrottavaa kuin ateistien vastaavista teoista ja sanoista tai siitä, millaisia he ovat?
Sehän jo tiedetään, miten pahoja te teistit olette ja miten paljon te teette kaikenlaista pahaa ja puhutte vihapuheita!
Ja miten tyhmiä ja vähä-älyisiä te olette! Hulluja jopa!
Ihan mielisairasta porukkaa nuo teistit!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Päätit sitten haukkua teistejä, kun ateistit nukkuvat pois krapulaansa etkä saanut heistä riitakaveria itsellesi?
Vai lietsotko muuten vain riitaa keksimällä vastakkainasetteluja, joita ei todelllisuudessa ole olemassa?
Taidat olla ainoa, joka tällä palstalla herjaa ja panettelee eri tavalla uskovia?
Muut keskustelevat asiallisesti ja kunnioittavat eri mieltä olevia, mutta sinä puuskut vihaa kaikkia kohtaan.
Miksi?
Etköhän sinä ole se suomi24:n Suuri Tekopyhä, joka täällä kaiken päivää motkottaa apinan raivolla ateistit sitä ja ateistit tätä.
Tekopyhä on sellainen henkilö, joka nuhtelee muita pahantekemisestä, mutta tekee itse pahaa.
Mitä pahaa minä olen tehnyt?
Tuo kysymys on muuten tyypillinen ateistille, joka vahingoittaa muita ihmisiä ja yhteisöä teoillaan sekä sanoillaan. Sellainen kun ei edes huomaa sitä, että on paha, puhumattakaan siitä, että tuntisi syyllisyyttä sen vuoksi.
Heh hah 1982 ja lujaa
Sinä tiedät tekeväsi pahaa levittämällä eripuraa ja valheita. Ilmeisesti omatuntosi ei koskaan kolkuta.
Synkkää yksinpuhelua sanon minä.
Hanki elämä!
Kyllähän nämä teistit teoistaan ja sanoistaan tunnetaan. Tässä muutama esimerkki:
- Anders Behring Breivik
- Osama bin Laden
- Isis
- terroristit (muslimit ja kristityt)
- lestadiolaiset pedofiilit
- katoliset pedofiilit ja homot
- jne.
Kaikki edustavat tyypillisiä kristittyjä ja teistejä, jotka tekevät kukin jumalansa tahdon ja julistavat hänen sanomaansa: vihaa, suvaitsemattomuutta, väkivaltaa, sortamista, eriarvoisuutta, murhaa, varastamista, valheita, jne.
Sitä ihminen on, mitä syö ja kun syö sananaan paskaa, niin sellainen sitten ihminen on ja sellaisia kaikki teistit ovat ilman yhtä ainoaa poikkeusta.
Selvähän tämä on kuin pläkki.
Tuohan on aivan samanlaista tekstiä mitä valehteleva kreationistimme kirjoittaa ateisteista.
Kyllä ne kaikii teistit vaan on, paitse ne kalat!
Silakka merkki auton perseessä.
Koska teisteillä ei ole mitään esitettävää jumalastaan, sillä eihän olemattomasta voi koskaan mitään esittää, niin teisteille jää vain tuo ainainen ateistien solvaaminen. Millä he ainoastaan osoittavat uskonsa tyhjyyden ja tyhmyyden, mutta sen sitten todella vakuuttavasti. Palstan uskoville ja kretupelleille pitäisikin antaa iso kiitos oman uskonsa perusteellisesta häpäisemisestä ja tervejärkisen ateismin edistämisestä.
Teisti sanoi ateisti kun ei osannut kirjoittaa, siihen tulee A eteen.
Vittu mä olin jo vastannut tähän.
Aloittaja on tietysti se sama ateisteista nillittävä valehteleva kreationisti, joka täällä yrittää vihaa lietsoa.
Itseasiassa pakko olla se käyttää minun sanojani.