Okei eli siis haluun avautuu jonnekkin ja kysyy ehkä apua mun elämään. Eli mun elämässä ei oo kaikki ihan hyvin. Mulla on kolme parasta kaveria joista kaks harrastaa ratsastusta ja sain just kuulla että yks alottaa taitoluistelun. Nuo molemmat lajit on mun unelma harrastuksia varsinkin ratsastus mutta en saa harrastaa sitä koska se on muka liian kallista,vaikka mun siskon pienoharrastus on KALLIIMPAA tai ainakin yhtä kallista. Mut siinä oli vasta eka murhe mun elämässä nimittäin oon niin kauan kuin muistan varmaan 6 vuotta haaveillut omasta/perheen lemmikistä mutta tietysti just mun vanhemmat on niin paljon eläintä vastaan kun olla vaan voi. Mulle kelpais mikä vaan hamsterista koiraan mutta eniten haluisin kania tai kissaa. Mun yhdellä siskolla joka asuu omillaan on kaks kissaa mut näen niitä aika harvoin ja se vaan saa mut haluumaan lemmikkiä entistä enemmän. Oon kokeillu kinuumista,neuvottelua,vihjailua ja aivan kaikkea ! Mutta aina vastaus on ei. Ja tähän väliin haluun sanoo että tiedän että kaikkea ei voi saada mitä haluaa mutta en todellakaan oo saanu kaikkea mitä haluun. Oikeestaan en melkein mitään. 5 vuotta sitten muuttettiin pk seudulle ja tarkoitus oli muuttaa isompaan asuntoon mutta loppujen lopuksi muutettiin pienenpään kun jo vanha kämppä oli meille pieni. Mun kaverisuhteet on aivan päin puuta, siitä en ees viitti puhua ja kaiken lisäksi meidän luokalle tuli tänävuonna uus poika joka kiusaa mua ja mun kavereita. Niin että miten pitäis jaksaa elää eteenpäin ?? ( en ylläty jos kukaan ei vastaa mutta kiitos jos joku vastaa
Mitä teen mun elämällä
1
122
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkastappa "huoltoon otettujen kotieläintenlaitokset tai kodit" (en ole aivan varma millä nimellä noita paikkoja oikeasti kutsutaan) .Voisit tarjoutua vapaaehtoisesti hoitamaan kissoja ja koiria siellä aina viikonloppuisin ja lomilla. Nuo kissat ja koirat olisivat ikionnellisia saadessaan uuden silittäjän.
Siitä voisi kehittyä halua parantaa eläimiä, eläinlääkäriksi!
Onko sinulla polkupyorää? Ellei, niin sitten kävellen. Vapaa-aikanasi voit myos kierrellä lähiseutuja, napsia kännykkääsi mielenkiintoisista kohteista (pisarat kuivuneella heinänkorrella, huurteist puun oksat jne.. Pidä vain silmäsi auki, kauneutta ja kuvattavaa on joka puolella.
Tuossa nyt pari maksutonta harrastusmahdollisuutta
Koulukiusaajasta voitte, ja teidän täytyisikin, kertoa vanhemmillenne ja opettajille.
Ehkä kiusaajapoika omien vanhempiensa kanssa voisi tavata sinut ystäväsi vanhmpineen ja voisitte yhdessä jutella mistä kiusaaminen johtuu. Sillei rakentavaan tyyliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1056121Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103576Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143120SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221551