Oletteko jo miettineet mitä kaikkea kivaa siellä saa tehdä, Jumalan ylistämisen ohella!
Miljardeja ja miljardeja vuosia potenssiin miljardeja vuosia.
Ette osaa kuvitellakkaan sellaista, ehei.
Ihana ikuinen paratiisi on meille.
20
<50
Vastaukset
Saako nuoleskella jumalattaren varpaita, jos on sillälailla vinksahtanut.
Ihan vaan kaverin puolesta kyselen.- Anonyymi
Tarantinon taivas.
- Anonyymi
Taivaassa hänellä ei ole enään sitä tarvetta, limbossa pyyhitään tollaiset taipumukset pois.
Kaikki ovat enkelien kaltaisia.
- Anonyymi
Sovittaa ja hylätäkään ei enää tarvitse. Eikä tappaa muutoinkaan.
- Anonyymi
Onhan siellä sitten nämä autuaaksi tekevät keskustelupalstat?
Onhan? Pliis Jeesus!- Anonyymi
En usko.
Mutta usko.vainen ja kumppanien kanssa, ei teillä tule tylsää hetkeä.
Itse en kuitenkaan haluaisi seurustella lestadiolaisten, hellarien ja Jehovan todistajien kanssa.
Luterilaiset, katolilaiset, ortodoksit, jonkin tolkun ihmiset kyllä kelpaa.
- Anonyymi
On aika höpsöä puhua ikuisuudesta miljardeina ja miljardeina vuosina. Eihän ikuisuudessa ole mitään mitattavaa, se vain jatkuu...
- Anonyymi
Onko se niin kuin ennen syntymääsi.
- Anonyymi
> Oletteko jo miettineet mitä kaikkea kivaa siellä saa tehdä,
Elää hetkessä. Vanhurskaus, rakkaus ja totuus on hienoa seuraa, en usko, että mitään valittamista.- Anonyymi
Mutta jos tulee väittelyä ihanuudesta.
Moni uskovainen ei kuitenkaan lopulta tule pääsemään sinne asti. Myös uskovat tuomitaan tekojensa mukaan - ja katumattomat ja tunnustamattomat tietoiset ja tahalliset synnit vievät myös uskovan tuliseen järveen - ja sellaiset uskovat tuomitaan paljon korkeammalla mittapuulla kuin uskosta osattomat. Tämä monilta kristityiltä unohtuu - onhan sitä kehitelty kaikenlaisia selitys oppeja ettei "aito-uskova" voisi koskaan tulla kadotetuksi. Sellainen on kuitenkin toiveajattelua ja ihmistekoista oppia.
- Anonyymi
Silakkaparvi auton perseessä, meinasin jäädä kerran pyörällä kalanruoto auton perseessä alle.
Mitä jos tämä kortti pois imbesilli olisi törmännyt minuun. - Anonyymi
Komppaan sinua.
Todellinen oikeamielinen Jumala tekisi noin.
Jeesus uskoisten lahko on sairas.
Tappajatkin pääsevät taivaaseen kirkollisten sakramenttien ansiosta.
Sehän on mielisairasta toiveajattelua!
- Anonyymi
Tässä taiteilijan näkemys siitä, mitä Taivaassa tehdään näin älypuhelinten aikakautena:
http://www.pmslweb.com/the-blog/wp-content/uploads/2016/05/15-new-arrivals-in-heaven-funny-cartoon.jpg- Anonyymi
Eikö taivaassa muka ole somea, missä saadaan peukkuja?
Mikä helvetin taivas se sellainen muka on?
- Anonyymi
Saammeko syödä Rajattomasti jäätelöä ja sipsejä kermakastikkeessa lihomatta?
- Anonyymi
Kyllä.
Aikuiset syövät taateleita ja juovat viiniä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä.
Aikuiset syövät taateleita ja juovat viiniäInhoon viiniä ja taateleita, pitää olla uusin iphonen älykänny, jossa on rajaton akku ja loputtomasti kylmää friiseriä. Näin aluksi.
Loput toiveet pistän perästä, mutta noilla katellaan pari päivää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Inhoon viiniä ja taateleita, pitää olla uusin iphonen älykänny, jossa on rajaton akku ja loputtomasti kylmää friiseriä. Näin aluksi.
Loput toiveet pistän perästä, mutta noilla katellaan pari päivää.Et tarvitse iPhonea siellä.
Henkiolentona olet yhteydessä kaikkiin Jumalan kautta.
Ihmeellisen Jeesuksen opetuksia kuunnellessa maallisille härpäkkeille ei ole tarvetta!
- Anonyymi
Minä ainakin alan Taivaassa alkemistiksi, kuten Isaac Newton, eli yritän tehdä timanteista ja kullasta, joita siellä on kuulemma runsaasti, vaikkapa metaa ja kokaiinia.
Koska aikaahan siellä on rajattomasti ja pitäähän sitä nyt jotain vaihtelua sinne Taivaaseenkin saada, siihen tylsään ylistysvirsien laulamisen väliin.
tv tuleva taivaallinen alkemisti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M857532Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2254972Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn884934HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen1214304Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584190Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu373681Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e653353Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty712886Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj412020- 471735