Sisäpiirikö päättää

Anonyymi

Miten Vapaaseurakunnissa päätöksenteko tapahtuu?
Meidän seurakunnassa ( JKL ) pieni piiri päättää ja tuo päätökset seurakunnan kokoukseen tiedoksi että ottakaa tai jättäkää.
Jos ei ole tyytyväinen, voi kuulemma lähteä.
Pitääkö tähän tyytyä!

10

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös siellä Jyväskylässä edelleen ole valittu vanhimmisto, joka päättää?

      Mitenkäs opetus siellä nykyään - pysytäänkö Raamatussa vai riehuuko sielunvoimat?

      • Anonyymi

        Vieläkö ns. Torontolaisuutta pidetään siellä siunauksena joskin edellä mainittua nimeä tuskin käytetään.!?


      • Anonyymi

        Tuo seurakunta täyttää lahkon tunnusmerkit.
        Sinuna lähtisin pikaisesti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vieläkö ns. Torontolaisuutta pidetään siellä siunauksena joskin edellä mainittua nimeä tuskin käytetään.!?

        Niin, onkos niitä "tulisieluja" näkynyt?

        Jo Watchman Nee varoitti sielun piilevistä voimista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin, onkos niitä "tulisieluja" näkynyt?

        Jo Watchman Nee varoitti sielun piilevistä voimista.

        Jeesus paransi erään sätkyttäjän.
        Samalla ajoi sätkyttävät henget sikalaumaan.


    • Anonyymi

      Henkivallat ja riivaajahenget kuulemman mukaan siellä vielä riehuu

      Itse viimeksi viime syksynä olin siellä kokouksessa, piti lähteä reilun puolen tunnin päästä kun tuli niin outo olo, kuuma tuli ja sellainen tunne ja varoitus et lähde äkkiä pois täältä, ihmiset siellä tärisi, murisivat kielillä(,siis sellaista kielillä puhumista et ääni meni ihan matalaksi suorastaan murinaksi) , huutoa ja kovaa mekastusta

      Kun puhuja meni eteen puhujaan jotkut nuoret vaan huuteli tyyliin, hyvä Mikko, wuhuu huutoja, vislausta, naurua ja kovaa taputusta

      Siellä nostetaan ja korotetaan sielua ja sielun tuntemuksia, villitään ja kiihdytetään sielun tuntemukset äärimmilleen kovalla musiikilla (ja sellainen musiikki vielä et sielullista)

      Toisaalta myös joskus ollut hyvääkin opetusta mut mikä eksytys ei olisi sellainen ettei totuuttakin ripoteltu sekametelisoppaan

      • Anonyymi

        Ja sitten vielä puolustellaan, että on siinä hyvääkin. Nii-in onhan sitä hyvää rotanmyrkyssäkin, että saadaan se rotta syömään sitä syöttiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sitten vielä puolustellaan, että on siinä hyvääkin. Nii-in onhan sitä hyvää rotanmyrkyssäkin, että saadaan se rotta syömään sitä syöttiä.

        Lue teksti,


    • Anonyymi

      Mitäs tämä nyt sitten on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10589
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5090
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2291
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2098
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1996
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe