Onko koira haistellut haarojasi???

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/perheartikkelit/a/2014081018557845

Että tällainen uutinen tälläerää....

"Tästä syystä koira haistelee haaroja - tarkka nenä erottaa monta viestiä.
Toiset koirat vain nuuhkaisevat, toiset jäävät mieluusti tutkimaan hajumaailmaa pitkäksikin aikaa, jos se vain sallitaan."

Missään tapauksessa tuollainen toiminta ei ole sallittua, eihän se kävisi päinsä, jos ihmiset tekisivät tuollaista, mitä koirat.

10

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosieni aikana kymmenet koirat ovat haistaneet haarojenväliä. Se on samalla osoittanut, että koira on kesy, joten olen uskaltanut jutella sille. Aina vaatteet ovat tarkoituksellisesti "tiellä", jotta ei edetä pidemmälle.

      Kun koira on tullut lähelle, rapsutan rohkeasti juttelun aikana.
      Koira on ihmisen paras ystävä ja terapeutti sosio-emotionaalisiin ongelmiin.

      • Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂

        No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä

        Juuri niin.

        Terveisin Anonyymi Tänään 21.07.


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂

        Olipa muuten melkoisen ällöttävää ja yllättävää, kun naisena jokunen vuosi sitten hankin isohkon koiran, niin miesten kommentit! "Et vissiin enää miestä tarvii niihin puuhiin " ja sitä rataa. Hyi stana, miten paljon sairaita yksilöitä se leipä täällä elättääkin. Puistatus.
        Ja jos jonkun kaverimiehen kanssa ollaan liikkeellä, niin aina miehet olettaa että koira on sen. Kyllä kivikautista ja sairasta sakkia.


    • Anonyymi

      Koiran omistaja tietysti rauhoittelee että "ei se mitään tee". No tekeehän - se tunkee kuonoansa jalkoväliini!

    • Anonyymi

      Olettekos tietoisia, että kissa osoittaa ystävyyttä nostamalla häntäänsä ja tarjoamalla takapuoltaan ihmiselle, jota kissa pitää ystävänään.

      Minua eivät ole koirat haistelleet, tosin kerran kun olin pellolla kävelemässä, niin kaksi dobermannia tuli lähietäisyydelle ja alittivat melkoisen älämölön yrittäessään pelotetella, mutta en minä koiria pelkää.
      Lähtivät hetken päästä litomaan, kun omistaja hermona vihelteli koiria luokseen.

    • On haistanut se nolotti minua kun ulko-ovella haistoi toisen ihmisen koira.

      • Kyseessä oli rapun ovi, eli joku naapurin.


    • Anonyymi

      Ennemmin annan koiran haistella jalkoväliäni kuin jonkun rupisen äijän kouria.
      Kumpaakin on koettu, ja koira suveneeristi voiton. Rakastan koiria ja inhoan ällöttäviä makkarasormisia kuolaavia setiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      148
      8188
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3270
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      405
      2451
    4. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      39
      2260
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      292
      1901
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      168
      1809
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1730
    8. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1555
    9. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1384
    10. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1289
    Aihe