https://www.iltalehti.fi/perheartikkelit/a/2014081018557845
Että tällainen uutinen tälläerää....
"Tästä syystä koira haistelee haaroja - tarkka nenä erottaa monta viestiä.
Toiset koirat vain nuuhkaisevat, toiset jäävät mieluusti tutkimaan hajumaailmaa pitkäksikin aikaa, jos se vain sallitaan."
Missään tapauksessa tuollainen toiminta ei ole sallittua, eihän se kävisi päinsä, jos ihmiset tekisivät tuollaista, mitä koirat.
Onko koira haistellut haarojasi???
10
74
Vastaukset 10
- Anonyymi
Vuosieni aikana kymmenet koirat ovat haistaneet haarojenväliä. Se on samalla osoittanut, että koira on kesy, joten olen uskaltanut jutella sille. Aina vaatteet ovat tarkoituksellisesti "tiellä", jotta ei edetä pidemmälle.
Kun koira on tullut lähelle, rapsutan rohkeasti juttelun aikana.
Koira on ihmisen paras ystävä ja terapeutti sosio-emotionaalisiin ongelmiin.- Anonyymi
Partakaweri kirjoitti:
Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂
No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä
Juuri niin.
Terveisin Anonyymi Tänään 21.07. - Anonyymi
Partakaweri kirjoitti:
Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂
Olipa muuten melkoisen ällöttävää ja yllättävää, kun naisena jokunen vuosi sitten hankin isohkon koiran, niin miesten kommentit! "Et vissiin enää miestä tarvii niihin puuhiin " ja sitä rataa. Hyi stana, miten paljon sairaita yksilöitä se leipä täällä elättääkin. Puistatus.
Ja jos jonkun kaverimiehen kanssa ollaan liikkeellä, niin aina miehet olettaa että koira on sen. Kyllä kivikautista ja sairasta sakkia.
- Anonyymi
Koiran omistaja tietysti rauhoittelee että "ei se mitään tee". No tekeehän - se tunkee kuonoansa jalkoväliini!
- Anonyymi
Olettekos tietoisia, että kissa osoittaa ystävyyttä nostamalla häntäänsä ja tarjoamalla takapuoltaan ihmiselle, jota kissa pitää ystävänään.
Minua eivät ole koirat haistelleet, tosin kerran kun olin pellolla kävelemässä, niin kaksi dobermannia tuli lähietäisyydelle ja alittivat melkoisen älämölön yrittäessään pelotetella, mutta en minä koiria pelkää.
Lähtivät hetken päästä litomaan, kun omistaja hermona vihelteli koiria luokseen. On haistanut se nolotti minua kun ulko-ovella haistoi toisen ihmisen koira.
- Anonyymi
Ennemmin annan koiran haistella jalkoväliäni kuin jonkun rupisen äijän kouria.
Kumpaakin on koettu, ja koira suveneeristi voiton. Rakastan koiria ja inhoan ällöttäviä makkarasormisia kuolaavia setiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1041280Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️90773Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja118541Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23487- 59473