USA teki uuden iskun Irakissa

Taas kärventyi Iranilaisten perskarvat. Taisikohan Iranin kosto lässähtää alkumetreille.
12100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

KUN+kolmas+maailmansota+ehkä+jo+pianki+syttyy,+on+se+100+%:sti+USA:n+aiheuttama.+Jatkuva+eri+maiden+sotilasjohtajien+murhaaminen+eri+puolilla+maailmaa+ei+voi+mihinkään+muuhun+lopputulokseen+päätyä.

Äänestä
  • Siihen asti kun USA meni Lähi-Idän muslimimaihin sotimaan ja tappamaan öljyn vuoksi, olivat eri muslimilahkot nahistelleet keskenään uskonkiistoistaan yli 1 500 vuotta. Vasta kun USA järjesti eri muslimilahkot näkeään yhteisen vihollisen USA:ssa ja sitä palvovissa länsimaissa, tuli muslimeista koko maailman, Euroopan ja myös Suomen suuri ongelma.

    Jos USA ei olisi maailmaa terrorisoiva rosvojoka on murhannut miljoonia muslimeja öljynryöstösodissaan, olisivat muslmit jatkaneet kinastelua keskenään, eikä meillä olisi nyt valtaisaa musmiongelmaa ja odotettavissa olevaa kolmatta maailmansotaa, mikä on yksin USA:n aiheuttama..

    Äänestä

Samanlaisia äbläväbliä ne on siellä joita tännekin on tunkeneet. Siinä nähdään että allahia kiljutaan ja äbläväblä molotus kuuluu mutta mitään ei aikaan saada. Hyvä vaan että jenkit vähän niille tukkapöllyä antaa. Aivan turhaa ja osaamatonta sakkia.

Äänestä

Jäädäänkö maailman parhaiksi sivusta seuraajiksi.

Äänestä

Tuohan nyt oli vasta vaan pieni muistutus iranin suuntaan, kun käyvät hyppimään isompien silmille ja kusemaan niiden kengille aina kun silmä välttää.

Läpsäytys nulikan pärställe kun ei muuten asetu.

Tietysti onhan tässä samalla taustalla vähän muutakin peliä käynnissä, peliä mitä pelaavat vähän isomman korttipöydän korttihait.

Äänestä

Tänään yle haukkuu taas Trumpin.

Äänestä

Miksi Suomi auttoi USA:ta kiduttamaan ja siirtelemään pidättämiään eri maiden kansalaisia kidutuslaitoksesta toiseen, kun pidätykset olivat vieläpä tapahtuneet ilman pitäviä todisteita rikollisuudesta. Se on todistettu, että monia täysin syyttömiä on kidutettu, ja Suomi on auttanut kiduttajaa, eli USA:ta, ja hyväkynyt siten kidutukset. Myös syyttömien, jotka eivät olleet tehneet mitään rikollista.

Äänestä
  • Eikä Suomi ole vain auttanut kiduttajia vaan on jopa itse kiduttanut kansanhallituksen aikana ja johdon määräyksestä kohdellut valkoisia ns. parempiosaisia luokkavihollisina.

    Kidutukset jopa tapahtuivat Punakaartin päällystön määräyksestä. Johtajat jopa itse osallistuivat näihin sessioihin, kuten esim. toveri Kaljunen.
    Demareiden käyttämiä kidutusmuotoja olivat mm. vatsan aukiviiltäminen, silmien puhkominen, kielen leikkaaminen, elävältä polttaminen jne. Kohteiksi kelpasivat myös naiset ja lapset.

    Tämä itsenäistyneessä Suomessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikä Suomi ole vain auttanut kiduttajia vaan on jopa itse kiduttanut kansanhallituksen aikana ja johdon määräyksestä kohdellut valkoisia ns. parempiosaisia luokkavihollisina.

    Kidutukset jopa tapahtuivat Punakaartin päällystön määräyksestä. Johtajat jopa itse osallistuivat näihin sessioihin, kuten esim. toveri Kaljunen.
    Demareiden käyttämiä kidutusmuotoja olivat mm. vatsan aukiviiltäminen, silmien puhkominen, kielen leikkaaminen, elävältä polttaminen jne. Kohteiksi kelpasivat myös naiset ja lapset.

    Tämä itsenäistyneessä Suomessa.

    Ja samaa tapahtui myös toisin päin. Mutta nykyaikaan. Miksi Suomi asettui vielä 2000-luvulla syyttömiä ihmisä kiduttaneen USA:n puolelle ja auttoi noissa kidutuksissa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja samaa tapahtui myös toisin päin. Mutta nykyaikaan. Miksi Suomi asettui vielä 2000-luvulla syyttömiä ihmisä kiduttaneen USA:n puolelle ja auttoi noissa kidutuksissa?

    Usa.n oisi pitänyt iskeä isolla pommilla Uutena vuonna Kansalaistorille ( ois elätit vähentynu paljon )

    Äänestä

Miltähän USAsta tuntuisi jos Venäjä tappaisi ohjusiskulla meksikolaisen kenraalin USAn maaperällä lentokentällä? Vittu että nuo jenkit on sikoja!

Äänestä

Jenkit tappo vaan sarjamurhaajan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taas kärventyi Iranilaisten perskarvat. Taisikohan Iranin kosto lässähtää alkumetreille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu