hankkimaan aseen jolla voi lähteä pois ikuisuuteen kivuttomasti ennenkuin jää testinukeksi johonkin sairaalaan...
Suosittelen kaikille vanhuksille
4
118
Vastaukset
- Anonyymi
Et taida tietää vanhuudesta mitään.
- Anonyymi
Kivuton siirtyminen helvetin ikuiseen tuskaan ei paljon lohduta. Kristitty siirtyy taivaaseen, mutta kristitty ei toisaalta tee itsemurhaa, vaan rukoilee Jumalalta apua vaikeisiin hetkiin, kuten vaikka siihen, että joutuu toisten autettavaksi kuolinvuoteelleen.
- Anonyymi
Meillä päin näin tapahtui,mies lopetti vaimonsa ja sitten ihtensä.Ymmärrän kyllä.Kun siinä kulkee erinäköistä hoitajaa pitkin päivää,taksi tuo ruokaa,joka asialle on eri toimittaja,niin väsyy siihen..parempi näin!
- Anonyymi
Yli 300.000 tuhatta metsästäjää on hankkinut aseen jopa montakin.
Ennemmin harmittaa nämä jotka eivät ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469