Suosittelen kaikille vanhuksille

hankkimaan aseen jolla voi lähteä pois ikuisuuteen kivuttomasti ennenkuin jää testinukeksi johonkin sairaalaan...
4140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Et taida tietää vanhuudesta mitään.

Äänestä

Kivuton siirtyminen helvetin ikuiseen tuskaan ei paljon lohduta. Kristitty siirtyy taivaaseen, mutta kristitty ei toisaalta tee itsemurhaa, vaan rukoilee Jumalalta apua vaikeisiin hetkiin, kuten vaikka siihen, että joutuu toisten autettavaksi kuolinvuoteelleen.

Äänestä

Meillä päin näin tapahtui,mies lopetti vaimonsa ja sitten ihtensä.Ymmärrän kyllä.Kun siinä kulkee erinäköistä hoitajaa pitkin päivää,taksi tuo ruokaa,joka asialle on eri toimittaja,niin väsyy siihen..parempi näin!

Äänestä

Yli 300.000 tuhatta metsästäjää on hankkinut aseen jopa montakin.
Ennemmin harmittaa nämä jotka eivät ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

hankkimaan aseen jolla voi lähteä pois ikuisuuteen kivuttomasti ennenkuin jää testinukeksi johonkin sairaalaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu