Katoamaan jäljettömiin?
Kuinka pystyisi katoamaan täydellisesti
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No katoamalla tietysti. Kaikki yhteydet veks ja yksin jonnekin töröttämään.
Vain omavaraisesti elämällä, että ei tarvitse rahaa, eikä pankkitiliä. Elää metsän antimilla.
Mulla ollu joskus sama tunne, olin masentunut. Sitä ei vaan ite ymmärrä. Ei kannata aatella sellasii. Sun elämä muuttuu, se on aaltoliikettä
Elämä muuttuu aina mutta valitettavasti kaikilla se ei muutu parempaan vaikka kuinka tekisi mitä tai rukoilisi tai mitä tahansa kun menneisyys seuraa kuin aave eikä kukaan halua olla tekemisissä aaveitten kanssa.
Lähdet amerikkaan ja hommaat sieltä itsellesi laittomat henkkarit ja hävität kaikki menneisyyden virkapaperit. Sitten kun jäät kiinni, sanot että olet meksikosta.
Niin ulkomaille pystyisi katoamaan. Väärät henkkarit ja pimeesti töitä, kaikki ostokset käteisellä. Tuota minä lhinnä tarkoitin tuolla katoamisella. Suomessa se on hiukan hankalaa, toki metsässä pystyisi asumaan mutta joku huomaisi ja täytyisi olla erittäin hyvä luonnon tietämys.