Sensuuri on nyt mennyt liian pitkälle Suomi24.fi:ssä BLOGISSA

Anonyymi

ALLA MAINITTU KIRJOITUKSENI POISTETTIIN TÄNÄ ILTANA, MITÄ TÄSSÄ ON SÄÄNTÖJEN VASTAISTA.

Ei ole mitään järkeä jatkaa asiakkaana, koska tämä suomi24 postitunnus lakkaa olemasta tämän vuoden aikana. Typeryyttä on maksaa tästä heikkolaatuisesta palvelusta , jonka kautta tulee roskapostia päivittäin 10-15 kpl kun tekee estoja aktiivisesti.
Avasin itse parissa minuutissa OUTLOOK.COM päätteisen uuden sähköpostin, avaaminen oli helppoa ja selkeää, postini aukeaa nopeasti ja palvelu selkeä.

Minä olen ollut suomi24.fi käyttäjä 11 vuotta, olisin IDIOOTTI jos maksaisin siitä mikä maailmalla on ILMAISTA, eli kaikki päättyy aikanaan ja tämä oli nyt sitten tåssä.

Minulle oli kertynyt 2500 rakasta sähköpostia ja kymmenisen yhteystietoa esimerkiksi laskuihin liittyen, tein tässä nyt yhden illan töitä siirsin kaikki todellisesti tärkeät sähköpostit noin yllätys yllätys 35 kappaletta ja laskuttajille uuden sähköpostin. Tein töitä pari kolme tuntia. Jos olisin pitänyt sakemannien ulkomaakielistä sähköpostia voimassa seuraavat 10 vuotta olisin hävinnyt kustannustason noususta johtuvat kohtuulliset hinnantarkastukset huomioiden vähintäin 200 euroa eli tästä tuli hyvä tuntipalkka ja nyt toimiva varma vakavarainen ja maineestaan kiinni pitävä yhteistyökumppani taustalla.

Aikoinaan kun kesäloman vuoksi jäi maksutv lasku maksamatta ja he sulki palvelun sanoin 7 vuoden huuhaa C.more palvelun irti 360 euroa siis vuodessa nyt olen sen kiinnipanon johdosta mitä he pyysivät anteeksi olen jo 3000 euroa rikkaampi.

Loppuu samalla kirjoittelu tänne ei edes ole kivaa kun kaikki kirjoittajat ovat pelkkiä anonyymejä, hyväkin palvelu tuhoutuu kun porukka tekee riittävästi huonoja siirtoja kuka uskoisi esimerkiksi että Keltainen pörssi jo konkurssissa taisipa Aller julkaisut iskeä kädet siihen itteensä

5

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt ei pääse enää ollenkaan kirjoittamaan?

    • Anonyymi

      Kokeilen. Meneekö tämä sensuurista läpi.
      Minä olen ehta savolainen.

    • Anonyymi

      Luojalle kiitos, en ole vihervasemmistolainen.

    • Anonyymi

      Suomalaiset miehet ovat rumia ja vätyksiä.

    • Anonyymi

      Kyä tää tästä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      273
      7008
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4953
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4481
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4286
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      41
      3789
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3636
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3549
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3323
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2480
    Aihe