Nyt alkaa sota, antaa palaa Trump.
80 Jenkkiä kuollut
11
80
Vastaukset
- Anonyymi
Jenkkien ohjuspuolustus toimi suunnitellusti ?
Aikamoisin varauksin suhtautuisin iranin tiedotusvälineiden tietoihin jenkkien miehistötappioista iskun kohteena olleissa tukikohdassa.
- Anonyymi
Venäjä iskee ohjuksin Saudi-Arabiaan ja Israeliin kostoksi, jos USA iskee Iraniin. Sen takia Trump empii
- Anonyymi
No Venäjällä on kyllä ihan hyvät välit Israeliin. Miksi ihmeessä venäjä kostais joitain Iranin puolesta ja iskisi konfliktiin kuulumattomiin maihin? Israel ja Saudi-Arabia eivät ole tämän konfliktin osapuolia. Iran taas ei ole mitään venäjän suuria ystäviä vaikka te punaviherhörhökit niin haluaisitte toivoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No Venäjällä on kyllä ihan hyvät välit Israeliin. Miksi ihmeessä venäjä kostais joitain Iranin puolesta ja iskisi konfliktiin kuulumattomiin maihin? Israel ja Saudi-Arabia eivät ole tämän konfliktin osapuolia. Iran taas ei ole mitään venäjän suuria ystäviä vaikka te punaviherhörhökit niin haluaisitte toivoa.
Venäjä ei voi sallia voimatasapainon järkkyvän alueella. Siksi Venäjän pitää heikentää vastapuolta yhtä paljon kuin Iran heikkenee. Iran suojana Venäjälle etelän suunnasta.
- Anonyymi
Taitaa iran liiotella tuskin ne 80 terroristia jo lahtas.
- Anonyymi
Tämä on niin kieroa peliä, että totuutta tuskin koskaan tiedetään täällä. Voi olla, että iskusta on jopa vuodettu etukäteistieto, ettei juuri uhreja tule, mutta Iran voi kotimaan propagandassa uhota tappaneensa kymmeniä ja tilit on muka tasattu.
- Anonyymi
Siinä käy taas niinku aina ennenkin, jenkit saa öljyt ja me saadaan pakolaiset.
- Anonyymi
Tilastojen valossa Manhattanin alueella kuolee enemmän jenkkejä yhdessä yössä. Sinne yltäisi halvemmilla aseilla Pentagonista...
- Anonyymi
Media ymmärsi väärin...80 jenkkiä meinas kuolla nauruun nähtyään Iraninn ilotulitusraketit. Näyttivät vähän samoilta, kuin Ruotsin Malmön raketti iskut! :D
3 lammaspaimenta kaavuissaan sandaalit jalassa ampui raketteja kädestä vanhan Hiluxin lavalta. Mölysivät, kuin apinat mennessään!- Anonyymi
Ja sitten meidän persuli heräsi taas trumputti unelma unistaan hahahahah.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015470
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai854779Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672159- 1031897
- 1021693
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591111- 2001040