Prisma pyörittää edelleen joulumainoksia

Turhaa touhua. Rahat oli loppu jo ennen joulua.
7120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko niitä hauskoja Ruotsin kuninkaallisten mainoksia Prismalla vielä?

Äänestä

Kaikilla ei vieläkään ole kaikkea.

Kaikilla ei vieläkään ole rahaa.

Äänestä

Rahat riittää hyvin, kun on jo kaikkea, eikä mitään tartte ostaa. Heissan hopsan..

Äänestä

Mainokset pilkkaa ja loukkaa yli miljoonaa köyhyysrajan alapuolella elävää suomalaista.
Ihmisiä, joilla ei ole juuri mitään. Ei ainakaan rahaa.

Äänestä

"Bonuksilla koko joulu.."
Melko köyhää.

Äänestä
  • Okohan siellä vieläkin niitä mustia joulupukkeja . ( mallinukkeja )

    Äänestä

Prisma kopioinut Lidlin miehen mainoksiinsa!

Melko noloa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Turhaa touhua. Rahat oli loppu jo ennen joulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu