St1 bensasemat boikottiin!

Öljymiljardööri Mika Anttosen mielestä poliitikot johtavat ihmisiä rajusti harhaan – ”1,5 asteen visio ei ole mahdollinen”

Otsikko otettu Uuden Suomen verkkosivuilta.
6154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi St1:tä pitäisi boikotoida?

Äänestä

Puhuu totta sillä ihminen ei pysty ilmastonmuutosta estämään saati pysäyttään.Vuonna 2030 se huomataan ja sitten yritetään saada ilmaston muutos alle 4C vaan ei ihminen pysty tuohon ikinä.

Äänestä
  • Vuonna 2032 ... 2035 alkaa ilmasto ilmeisesti luontaisesti jäähtymään. Nyt tietyt puolueet ja muut toimijat haluavat, että heidän johdollaan tehdään hirmuisesti kaikenlaisia temppuja muka lämpenemisen estämiseksi. Kun viileneminen luontaisesti alkaa, pyrkivät nämä tahot ottamaan siitä kunnian ja pitävät sitä osoituksena siitä, että heillä on TOTUUS ja sen jälkeen heitä olisi toteltava kaikessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vuonna 2032 ... 2035 alkaa ilmasto ilmeisesti luontaisesti jäähtymään. Nyt tietyt puolueet ja muut toimijat haluavat, että heidän johdollaan tehdään hirmuisesti kaikenlaisia temppuja muka lämpenemisen estämiseksi. Kun viileneminen luontaisesti alkaa, pyrkivät nämä tahot ottamaan siitä kunnian ja pitävät sitä osoituksena siitä, että heillä on TOTUUS ja sen jälkeen heitä olisi toteltava kaikessa.

    Toimii jos ei osaa muota kieliä ja seuraa vain valtamediaa.

    Youtubesta löytyy tiedemiesten ja -naisten analyysit. Tulee viileä kausi, jolloin keski-euroopan joetkin olivat jäässä.

    Äänestä

10000v aikajanassa, ei ole lämpötilassa mitään poikkeuksellista menossa. Miksi ihmiset ovat paniikissa?

Äänestä

Norjassa avattiin vasta Norjan historian 3. suurin öljykenttä. Oikein mainostavat, kuinka kyseinen öljyntuotanto on niin ympäristöystävällistä, että on suorastaan osa ilmastonmuutoksen ratkaisemista.

Pitääkö siis käyttää norjalaista öljyä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Öljymiljardööri Mika Anttosen mielestä poliitikot johtavat ihmisiä rajusti harhaan – ”1,5 asteen visio ei ole mahdollinen”

Otsikko otettu Uuden Suomen verkkosivuilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu