Venäjä luottaa valheisin

Mielenkiintoinen jälkipeli Iranissa tapahtuneen matkustajakoneen alasampumisesta on kehkeytynyt. Venäjän ulkoministeri ihan pokkana väittää niin, että Irania ei tule syyttää alasampumisesta, mutta melkein samanaikaisesti Iranin johto rehellisesti tunnustaa alasampumisen venäläisellä ohjuksella. Venäjä siis luottaa edelleen valheisiin, vaikka arabimaatkin alkavat jo puhua välillä tottakin. Tällä konstilla Venäjä jää automaattisesti peränpitäjäksi sivistyneessä maailmassa. Me vanhat evakothan olemme aina tämän asian tienneet, joten mitään uutisarvoa tässä ei ole.

Tällaisella valehtelulla Venäjä ajaa itsensä niin pahasti nurkkaan, että Karjala saadaan kohta tyhjänä takaisin. Täytyykin ottaa oikein ryyppy asian kunniaksi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006368732.html

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006370021.html

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006370021.html

5

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa venäläisille ja etenkin venäläisiä hallitsevien R Y S S I E N syntymäominaisuudessa / geeniperimässä on SE haitallinen ominaisuus, että kun Suomalaisia pidetään maailman rehellisimpinä ja naapurissa heti Itä-rajan takana ovat ne maailman epärehellisimmät ja suurimmat valehtelijat, niin miten ihmeessä noiden kanssa voidaan neuvotella Karjalan palauttamisesta!

      Jonkun aikaa kestää, ennen kuin siellä taas valtio sortuu mahdottomuuteensa, ja olisikohan sitten se kolmas kerta, kun valtaan pääsevät nykyiset toisinajattelijat ja länteen karanneet sivistyneet = fiksut venäläiset. ... niitäkin ON!

      • Anonyymi

        Ja sinäkö puhut muka muuntelematonta totuutta? Epäilen vahvasti ettet ymmärrä suurem-
        mista maailman tapahtumista karsinapässiä enempää, vai kui?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinäkö puhut muka muuntelematonta totuutta? Epäilen vahvasti ettet ymmärrä suurem-
        mista maailman tapahtumista karsinapässiä enempää, vai kui?

        "Jos minulle annetaan tehtävä....

        https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dc68fe54-fa43-4e94-84b3-8624e0c8b8eb

        ....täytän tehtävän" – Venäjän Lavrovilta kysyttiin, haluaako hän jäädä ulkoministeriksi.

        Vnäjän ulkoministerille annettiin tehtävä valehdella. Hän suoriutuikin tehtävästään "Erinomaisesti "!

        Jos nyt Nyt Vl.Putin antaisi tehtävän aloittaa Karjalan palautusneuvottelut , niin olisipa erinomainen mies pistämään Asiassa Toimeksi.


    • Anonyymi

      Väärä palsta tälle aiheelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      36
      4982
    2. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      32
      2693
    3. Örebro kuolleet lisääntyy.

      Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.
      Maailman menoa
      189
      1624
    4. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      161
      1419
    5. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      138
      1351
    6. J. Et tullut.

      Ei se mitään. Perjantaina tulee joku muu. M.
      Ikävä
      183
      1133
    7. Varo sisältöpaljastuksia! Tämän naisen bachelor-Joonas valitsi - Oliko valittu Monica vai Vivianna?

      Joonaksella on kaksi naista jäljellä. Mutta valitsiko bachelor kahdesta naisesta Monican vai Viviannan? Oliko mielestäsi
      Bachelor
      24
      1120
    8. Trump - otan Gasan haltuun nyt

      USA miehittää Gazan alueen ja rakentaa siitä uuden upean alueen aurikoiseen Israeliin. Väkivaltainen alkuperäisväestö h
      Maailman menoa
      263
      933
    9. Kemettikö lommauttaa

      Kemettikö lommauttaa, kuulinpahan vain. Toivottavasti nyt kuitenkin murheenryynit ,tupakoivat laiskimukset poistetaan.
      Suomussalmi
      24
      913
    10. Tiistaipäivää pakkastakin on

      Hyvää päivää huomentakin. Olin vähän kaupungilla käymässä 😊❤️🌞❄️☕
      Ikävä
      196
      824
    Aihe