..no niin..=)

kyseinen sarja piti kattoa joka perjantai ja lauantai..sitä ei voinu jättää välistä..=)
mutta musta siinä oli väärä voittaja..
musta ehottomasti voitto ois kuulunu sille vanhemmalla naiselle, olikohan sen nimi kim?
no joka tapauksessa..mitä mieltä te muut ootte siitä,voittiko oikee henkilö?
4244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mun mielestä Ethan ansaitsi voiton ehdottomasti ennemmin kuin Kim. Ethan kohteli kaikkia tasapuolisesti hyvin, pärjäsi kilpailuissa ja teki oman osansa leirissä. Kim pilasi Boranilta useamman kuin yhden kilpailun surkealla fysiikallaan. Hän oli kyllä ystävällinen muita kohtaan, mutta mielestäni pelkuri. Esim. tilanteessa jossa hän olisi halunnut äänestää Lexin pois, hän yritti kyllä usuttaa muita äänestämään Lexiä, mutta itse ei tehnyt mitään asialle. Myös toisiksi viimeisessä jaksossa, kun Teresa sanoi Lexille äänestäneensä tätä Tomin usuttamisen takia, Kim nyökytteli tyytyväisenä vieressä ja yritti saada Tomista huonon kuvan, vaikka kuului Lexin, Tomin ja Ethanin jengiin. Joten ehkä pinnallisesti Kim vaikutti kiltimmältä ihmiseltä, mutta mielestäni Ethan oli ehdottomasti reilumpi ja ansaitsi voittonsa.

Äänestä
  • Oikee voitti...

    Äänestä

Mä olen sinun kanssa aivan samaa mieltä. Minusta täysin väärä henkilö voitti. Minusta Kim Johnson ei olisi ansainnut voittoa, vaan Lex, kun sevoitti niin paljon niitä kilpailuja.

Äänestä
  • muuten..oot varmaan eka joka on samaa mieltä..=)
    kimin ois pitäny voittaa niistä kahesta,mutta ehottomasti lexin kaikista..se pärjäs parhaiten,ja voitti aika monet kilpailut..mutta niitten edun kannalta, se oli hyvä puottaa pois..mutta siinä kävi kun kävi..
    mutta toivotaan että joku parempi voittaa ens kerralla..hauskaa kevättä=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*henna* kirjoitti:

kyseinen sarja piti kattoa joka perjantai ja lauantai..sitä ei voinu jättää välistä..=)
mutta musta siinä oli väärä voittaja..
musta ehottomasti voitto ois kuulunu sille vanhemmalla naiselle, olikohan sen nimi kim?
no joka tapauksessa..mitä mieltä te muut ootte siitä,voittiko oikee henkilö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu