Eiköhän oo aika todeta julkisesti ääneen, että vasemmisto tukee terroristejä. Anna Kontula on juuri pidätetty Israelissa yrittäessään mennä tapaamaan terroristijärjestöä. Pitäisiköhän SUPOn oikeasti seurata vähän tarkemmin tätä suomen vihervasemmistoa!
Anna Kontula pidätettiin Israelissa yhteyksistä terrorismiin
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Hyvällä asialla Kontula. Nostan hattua että jaksaa tsempata hyvän asian puolesta!
Israililaiset yrittivät taas vedättää. Allekirjoita paperi että olet väärässä.
Kontulalla ei pokka petä!
Ai että oikein "hyviä terroristejä" oli menossa tapaamaan! :D Oliko ne niitä "parempia vihervasemmistolaisia terroristejä"?
Ei kuulu kansanedustajan tehtäviin. Koko lysti menee vielä valtion kassasta. Törkeetä
Seuraavalla lomalla Kontula menee P-Koreaan osoittamaan mieltä ihmisoikeusloukkausten takia, vitsi, vitsi. Eihän Kontula nyt sentään mene tovereita vastaan mieltään osoittamaan.
Seuraavalla lomalla Kontula pidätetään E-Koreassa, kun hän yrittää mennä puolustamaan pohjois-koreaan ystäviään! Lausunnossaan hän hakuu E-Korean pystyyn!
Aktiivi pullukka hoitaa vaikka lomalla asiat kuntoon
Mutta Annanhan on aina syytön, mutta vain omasta mielestään.
Mossad voi vähän venyttää, mutta eihän Anna ole liian pitkä ollut
Harmi, että vapauttivat. Muutama vuosi vankilan betonilattialla olisi selkeyttänyt ajatuksia. Ehkä.
Joo. olisi tehnyt laihtuminen hyvää rasvakasalle.
Linnaan tuo joutaa terroristien suojelija.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/pekka-haavisto-kommentoi-anna-kontulan-pidätystä-israelissa-asia-tullaan-selvittämään/ar-BBYWvOp?li=BBr5KbI
9 lives.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/poikkeuksellinen-al-hol-tutkinta-pekka-haavisto-kuultavaksi-–-9-asiantuntijaa-”syynää-paperit”/ar-BBYVQ99?li=BBr5KbI
9 melko elävää kattia tutkii henget.
Onko tuo se eduskunnan ”herkkuliha”?
On.
Suomen vasemmistopuolueen kansanedustaja harjoittaa selvästi antisemitististä toimintaa jota levittää toisessa valtiossa. kiihottamassa Israelin vastaisuutta. Juutalaisvastaista, juutalaisvihamielistäkö on vasemmiston ideologia? Jonka puolueenjohtaja, ministeri hyväksyy ja tukee?
Kansanedustaja vielä Suomen perustuslakivaliokunnassa ja menee tarkoituksella rikkomaan toisen maan lakia, yrittämällä laitonta rajan ylitystä. Suomen kansanedustaja ei kunnioita muiden itsenäisten valtioiden suvereniteettiä.
Kansanedustaja, menee vieraaseen valtioon osoittamaan mieltään Suomen asetuontia ja vientiä vastaan, siis haloo!! Silloin kun kansanedustajan pitäisi olla hoitamassa kansanedustajan työtään Suomessa, eikä siirtää töitään varamiehelle!
Ja tämä on aivan vasemmistopuolueen ohjelman mukaista.
Täysin käsittämätöntä ja vielä joku kehtaa tällaista kansanedustajan toimintaa puolustaa.
Anna Kontula uskaltaa tehdä sen mitä vässykkä Pekka Haavisto ja Pentagonin omistama Sauli eivät uskalla.
kaikki edustajat ovat liikkeellä kuin pierusaharassa ja kansa maksaa
varmaan jokin tutkimusmatka .
Kansainvälisyys on aika merkillistä.
MIten vasemmistoon voi enää luottaa? Tässä olisi välikysymyksen paikka tai ainakin kansanedustajan paikan menetys. Kansanedustajan pitäisi käyttäytyä arvokkaasti ja kansan luottamusta herättävällä tavalla. Onko tällainen henkilö luottamuksen arvoinen joka menee Suomesta Lähi-Itään saakka sotkeutumaan asioihin joista ei ole täysin perillä. Vai oliko tuen osoittaminen Iranin rahoittamalle terroristijörkestö Hamasille ihan tietoista? Hamas pitää valtaa Gazassa ja sen takia raketit lentelevät Israelin puolelle ja matalan intensiteetin sota jatkuu.
Kontula aikoi järjestää mielenosoituksen Israelia vastaan. Kontulan pitäisi istua eduskunnassa, eikä järjestellä mielenosoitusta Israelissa. Törkeä ihminen
Jos ei kansanedustajan työt kiinnosta, niin voisi luovuttaa paikkansa jollekin muulle.
Israelissa ei jummarrettu mjonikulttuur.
Ehkä sille on syy, että suomen passi halpuu?
Ennen se oli kunnon ihmisen tae, nykyään isilin tunnus.
Punaviher-femakko tekee Suomea tunnetuksi.
Olisivat nyt edes pari kumiluotia uhranneet niin oppisi olemaan.
Vasemmistoliitto on terroristijärjestö.
Vasemmistoliiton jäsenet, kannattajat ja äänestäjät ovat terroristeja.
I just said.
Eli kontulan akan ja muiden vihervasureiden mielestä saa rikkoa lakia kun vastustaa väkivaltaisia ryhmiä, Suomessa sellaisia ovat islamistit. Tuollakin oikeampi kohde palet, jotka tekevät paljon enemmän iskuja Israeliin kuin toisin päin.
Sairasta! Verovaroilla öyhöttää ulkomailla. onneksi Vihreiden kannatus on lasku suunnassa. Suomeen on saatava parempia K A N S A N edutajia, Kotimaassa riittää töitä, mutta tämän kohdalla taitaa olla parasta, että jää sinne terroristien seuraan.
Ja tämä tempaus vähentää kannatusta entisestään.
Siitäkö tuolle saatanan femakolle maksetaan palkkaa verovaroista että se pyörii ympäri maailmaa tekemässä rikoksia?
Anna Kontulan viemisinä Hamasille palopommi-ilmapallojen tarvikkeita.
Etelä-Israelissa on vielä muutama pelto ja luonnonsuojelualue polttamatta