Kestosuodatin ?

Anonyymi

Onkohan olemassa kahvin kestosuodatinta Aromaboy (Melitta 100) kokoiseen keittimeen. Harmittaa kun aina pääsee pussit loppumaan ja joutuu talouspaperia hädässä virittelemään.

6

103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Prisma myy yleismallia ja varmasti moni muukin kauppa.

    • Anonyymi

      En tiedä mitä kokoa tarkoitat, mutta ne isommat on helppo taittaa pienemmiksi ja kuuluuhan ne saumat taittaa joka tapauksessa. Ovat myös halvempia kuin katoamassa oleva pienempi koko.

    • Anonyymi

      Pidän kaapissa kahta pakettia ostan aina uuden suodatinpussipaketin kun avaan sen toisen. Ei pääse loppumaan.

    • Anonyymi

      Alat keittämään pannukahvia. Noniin, se on ratkaistu.

    • Anonyymi

      Lopeta kahvin juominen. Itse lopetin kolmisen kuukautta sitten ja ainakin olen nukkunut paremmin ja kakkakin on kiinteämpää. Olutta tosin kuluu enemmän.

    • Anonyymi

      Harkitsin itsekin joskus kestosuodatinta, mutta hankalaa hommaa tuhrata porojen kanssa ja pestä suodatin aina käytön jälkeen, vettäkin kuluu. Joskus ollut metallisia, muistaakseni kullattujakin, nykyään taitavat olla ohutta nailonverkkoa joka tuskin kestää kauaa.

      Kosteuden kertymisen biojätteiseen välttää kun jättää suodattimen poroineen kuivumaan johonkin rasiaan ja heittää pois kun tulee seuraava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5733
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4684
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2419
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1800
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      80
      1753
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      36
      1499
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1397
    8. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1385
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1224
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1205
    Aihe