Joutui Israelissa 10t oikeuskasittelyyn. Meinattiin pakottaa allekirjoittamaan väärä selonteko reiän teosta ja muusta mielenilmauksesta. Kontula ei päässe enää Israeliin.
Reikää aitaan yrittänyt Anna Kontula
Anonyymi
8256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olkoon muslimien seassa lopun ikäänsä mutta eihän se käy Annalle.
Anna kehui että muuten kohdeltiin ihan kivasti. Israelin poliisi tietää kyllä, mistä Suomi ostaa hienoja asejärjestelmiä.
Jos täti olisi ollut islamilaisten tenteissä olisi kivuus voinut olla kaukana! On tousi moukkamaista mennä toiseen maahan sakset kourassa aitoja nirhomaan. Saattaa olla viisumi maahan tiukassa.
Anna Kontula yritti omaa reikäänsä aitaan?
Anna Kontula yritti omaa reikäänsä aitaan?
Anna Kontulan mielestä Suomi ylen innokkaasti ostaa aseita Israelista. Asia on tietysti niin päin, että Israelin tuotekehittelijät ei tarvitse Suomea mihinkään, mutta Suomi tarvitsee Israelin tuotekehittelyä. Israelilaisille aseille riittää markkinoita ympäri maailman.
Vielä Kontulaakin naurettavampi änkyrä on Erkki Tuomioja joka ulkoministerikaudellaan esti Waisalan tarkkuuslaitteiden myynnin Isaeliin. Eikä kysymyksessä ollut edes taistelutarvikkeet.
Erkki T. voisi viettää leppoisia eläkepäiviä Lenin-museon vahtimestarina...
Puna-Eki yritti vielä avata rajan putinistinatseille. 31 maanpetturia eduskunnassa sdpvihrvas