Kehoitti aikoinaan piiloittamaan karkoitettuja paperittomia. Kansanedustajan pitäisi ehdottomasti noudattaa lakia. Hän on siihen sitoutunut ja on esikuva kansalaisille. Turha sitten mennä tavallisille rikollisille sanomaan, että tuo on väärin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/28d7d875-9680-4c86-a40d-4c46d83f346a
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/28d7d875-9680-4c86-a40d-4c46d83f346a
Vastaukset 9
Vanhimmat
No normaalia vassari anarkistin toimintaa.
Juu paitti että niitä rikollisia ja vankilatuomion saaneita löytyy varmaan eniten perussuomalaisista (ullatus!) ja onpa niitä kokoomuksessakin ollut. Et silleen.
Katsoppa demareita.
No mutta Kontulahan on selkeätä persuainesta.
Ei vasemmistolta voi odottaakkaan mitään järkevää toimintaa , kun on lusikalla annettu , ei voi kauhalla vaatia.
Kaukorakkautta, ilmastosta viis, lentokoneella vaan sinne tekeen tongilla reikiä toisten aitoihin, eikö kansanedustaja muista, että Yk, n mukaan Hamas on terroristijärjestö ja hallitsee Gazassa? Perhe ja joukkosurmiahan he tekisivät Israelin puolella jos tuo raja avattaisiin.
Kokkarehapatusta.
Anna Kontula taitaa olla villi tyttö, antaa huonoa esimerkkiä nuorisolle. Kohta alkaa paikat hajota, nuoret ottavat ohjat omiin käsiinsä ja tekevät tillosia yhteiskunnan maksettavaksi!
Kontulalla meinasi sivareilla leikata aukon piikkilankaan. Olisiko Kontulan näpeissä riittänyt poweria teräslangan katkoon?