Vuosi 2020 on käynnistynyt mukavan pirteästi. 2000 eroa ylittyi noin kahdessa viikossa. 15 päivää on vuotta kulunut ja jokaisena päivänä on tullut yli sata eroa. Koskaan aiemmin ei ole tullut yhtä pitkää putkea ylin sadan eron päiviä vuoden alusta. Tämä lupaa hyvää erosaldoa koko vuodelle.
http://eroakirkosta.fi/
2000 eroa ylitetty
4
65
Vastaukset
Näyttää tuo käppyrä menevän vähän tammikuiden keskiarvon yläpuolella. Olisi hauska tietää, onko mukana vielä vuodenvaihteen yli lykänneitä, vai ihan vaan tavallisia eroajia (mitä se nyt ikinä tarkoittaakaan).
- Anonyymi
Niinpä. Parin viikon lykkäys eroamisessa viime vuonna tietää monelle 400- 500 euron lisäveroa tälle kuluvalle vuodelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Parin viikon lykkäys eroamisessa viime vuonna tietää monelle 400- 500 euron lisäveroa tälle kuluvalle vuodelle.
Totta että tekee lisäkustannuksen kun ei aiemmin ole eronnut. Mutta hyvä että eroaa nyt!
- Anonyymi
Jospa saisimme tästä vuodesta superhyvän. Se on mahdollista, jos jokainen alkaa toimia.
http://www.eroakirkosta.fi
palvelua kannattaa jakaa kaikkialle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353